W sercu nadmorskiej dzielnicy, na granicy Sopotu i Gdańska, Invest Komfort zrealizował inwestycję mieszkaniową, która zdecydowanie wyróżnia się na polskim rynku nieruchomości premium. Botanica Jelitkowo jest hołdem dla natury, nie tylko ze względu na wymarzoną lokalizację w sąsiedztwie parków i morza, ale też ambitny projekt zgodny z najnowszym trendem urban jungle.

Urban jungle

Urban jungle to nurt w architekturze promujący powrót do natury, życie wśród roślin, w zdrowej dla człowieka przestrzeni, nawet jeśli mieszkamy w sercu metropolii. W trend ten wpisuje się Botanica Jelitkowo, której lokalizacja łączy bliskość miejskiej infrastruktury z sąsiedztwem zielonych parków i nadmorskiej plaży. Wystarczy kilkanaście minut, by ze skąpanej w zieleni krainy spokoju i relaksu przejść do tętniącego życiem Sopotu.

Naturalne walory otoczenia były inspiracją do stworzenia osiedla, gdzie przyroda będzie odgrywać główną rolę. O skali projektu zieleni świadczą już same liczby. Wokół kameralnych, eleganckich budynków zasadzono aż 18 tysięcy roślin. Będą to drzewa, krzewy kwiatów, trawy ozdobne, byliny, pnącza, przeróżne paprocie oraz rośliny wodne - łącznie ponad 80 gatunków.

- Zaproponowaliśmy stworzenie bardzo urozmaiconej przestrzeni, zarówno pod względem architektury budynków, jak i otoczenia. Dzięki wprowadzeniu oryginalnego, "łamanego" układu domów, uzyskaliśmy efekt indywidualizacji przestrzeni - widok z okien na zieleń będzie zawsze atrakcyjny, ale zróżnicowany, w zależności od mieszkania. - mówi architekt Marek Łańcucki ze Studia MAARTE

Piękny widok z okien zapewnia zbiornik wodny, przy którym powstało osiedle. Na tym jednak nie koniec, ponieważ Invest Komfort zrealizował też mniejsze założenia wodne - napotkamy je spacerując po zielonych alejkach Botanici.

Każde z nich zostało perfekcyjnie wpasowane w przestrzeń i ozdobione roślinnością. Rozmach z jakim zrealizowany został projekt zieleni sprawia, że jest to jedna z najbardziej wyjątkowych ofert na rynku.

Morze udogodnień

Botanica Jelitkowo zachwyca też skalą i oryginalnością udogodnień. Dla zwolenników praktycznych rozwiązań deweloper przygotował prywatny warsztat i strefę samochodową, w której szybko i wygodnie można umyć auto.

Nie zabraknie też miejsc dla aktywnych. Siłownia zewnętrzna z drewnianymi, estetycznymi przyrządami jest świetnym miejscem do rozciągania po porannym joggingu nad morzem.

Na terenie osiedla znajduje się również strefa rekreacyjno-wypoczynkowa z atrakcjami takimi jak kort tenisowy i boisko wielofunkcyjne, na którym można rozegrać rodzinne zawody w koszykówkę czy turniej z przyjaciółmi.

Na zmęczonych po dniu pracy czeka zaś strefa fitness z salą klubową, siłownią i SPA, która stanowi idealną przestrzeń do zadbania o zdrowie, urodę i odpoczynek. To też świetne miejsce na spotkania z przyjaciółmi. W pięknie zaaranżowanych wnętrzach można zagrać w bilard, poczytać książkę, skorzystać z saun lub wyjątkowo urozmaiconego sprzętu do ćwiczeń.

Po treningu warto wyjść na świeże powietrze i odpocząć w zewnętrznej strefie relaksu. Teren ten został zróżnicowany pod względem wysokości, dzięki czemu powstało kameralne, otoczone zielenią miejsce. Trawiaste wzniesienia, drewniane leżaki, hamak wśród drzew i zbiornik wodny z roślinnością tworzą kolejny magiczny zakątek w scenerii osiedla.

Na najmłodszych czeka z kolei plac zabaw - oryginalny jak cała inwestycja. Został on zaprojektowany specjalnie dla przyszłych mieszkańców osiedla i odwołuje się do jego architektury oraz botanicznego charakteru. Tworzą go domki ustawione w tor przeszkód. Każdy z nich pełni inną funkcję: sklep z ladą, kuchnia, miejsce wspinaczki czy przystanek na zabawę w kółko i krzyżyk.

Architekci stworzyli też "ścieżkę bosych stóp", która jest kolejnym ukłonem w stronę przyrody. To szlak z naturalnymi materiałami: m.in. kamieniami, drobny żwirkiem, korą drzew, szyszkami, który inspiruje dzieci do aktywności i odkrywania świata, pobudzając przy tym wyobraźnię i angażując wszystkie zmysły.

Natura wnętrza

Nie sposób opisywać Botanicę Jelitkowo nie wspominając o jej luksusowych wnętrzach. W strefie fitness znajdziemy naturalne, szlachetne materiały, jak czarny granit oraz oryginalne detale, w dużej części wykonywane na specjalne zamówienie.

Inspiracją do projektu sali SPA była podroż architektki Magdaleny Adamus, odpowiedzialnej za projekt wnętrz, do Japonii, co znajduje odbicie w minimalistycznym stylu tej przestrzeni, dającym spokój i wytchnienie.

Dodatkowo w centralnym punkcie sali znalazło się drzewo. Popularne, kopiowane przez kolejnych dekoratorów roślinne tapety zostały zastąpione naturalną roślinnością, która nadaje wnętrzu niepowtarzalny urok i atmosferę.

Potwierdzeniem wyjątkowości i kunsztu wykonania wnętrz Botanici Jelitkowo są też klatki schodowe. Powstało aż kilka propozycji ich aranżacji, zanim wybrana została ta idealna, jednocześnie elegancka i ponadczasowa.

Ściany, pokryte zabudową meblową wykonaną z forniru (drewno jesion), uzupełniają dekoracje z marmuru Forest Green, który przypomina powiększoną pod mikroskopem tkankę roślinną.

Na uwagę zasługują drzwi prowadzące do apartamentów. Utrzymane w tonacji doskonałej matowej czerni wykonane zostały z materiału, który architektka określa jako "kosmiczny". Jest on nie tylko estetyczny i odporny na uszkodzenia, ale ma również właściwości antystatyczne, co sprawia, że jest odporny na kurz.

Uzupełnieniem klatek schodowych jest naturalny kamień na posadzkach z wapienia i granitu oraz dyskretne oświetlenie, wykorzystane do podkreślenia materiałów, ich faktur i naturalnego piękna.

Botanica Jelitkowo to z pewnością miejsce wyjątkowe, gdzie natura doskonale odnajduje się w mieście. To też kolejna inwestycja premium w portfolio Invest Komfort, który od lat konsekwentnie wprowadza na rynek projekty ponadstandardowe, wyróżniające się przemyślaną ideą i perfekcjonizmem w wykonawstwie i dobraniu nawet najmniejszych detali.