W związku z epidemią koronawirusa wiele pracowni i biur architektonicznych przestawiło się na pracę w trybie home office. Kontakty branżowe zostały ograniczone do minimum, a niepewna przyszłość i perspektywa kryzysu gospodarczego zrodziły w wiele obaw w środowisku projektowym. Agencja OKK! PR, specjalizująca się w komunikacji marek wnętrzarskich oraz architektów postanowiła zorganizować cykl spotkań online, by wraz z przedstawicielami branży wymienić się doświadczeniami i sposobami radzenia sobie z nowymi wyzwaniami.

Jak branża wnętrzarska radzi sobie w czasie pandemii?

Sytuacja, z jaką teraz się zmagamy, wymaga od architektów i designerów szczególnej elastyczności i kreatywności w działaniu. Po okresie wzrostów i rozwoju gospodarczego musimy zmierzyć się z kryzysem, jakiego dawno nie widzieliśmy. Wirus infekuje nie tylko ludzi, ale i biznes, zamrażając budżety projektowe lub znacznie je zmniejszając.

Z dnia na dzień cała branża związana z projektowaniem i wyposażeniem wnętrz musiała dostosować się do nowej rzeczywistości, sięgając po nowatorskie narzędzia, weryfikując strategie i pomysły na kontynuację działalności. Ponieważ nigdy wcześniej nie mieliśmy z czymś podobnym do czynienia, trudno było liczyć na natychmiastowe wsparcie autorytetów, skuteczne narzędzia i gotowe rozwiązania. Na dodatek przymusowy social distancing spowodował brak kontaktu z innymi przedstawicielami branży.

Bezpłatne webinarium dla architektów i członków branży wnętrzarskiej!

Z myślą o branży i projektantach, którzy chcieliby dowiedzieć się, w jaki sposób architekci radzą sobie w dobie pandemii, jakie metody, narzędzia i działania mogą przynieść dziś efekty - agencja OKK! PR zaprasza na webinarium „OKK! design – branża wnętrzarska w dobie pandemii”. Pierwsze z cyklu spotkań online odbędzie się już 30 kwietnia 2020 r. o godzinie 11:00.

Panelistami webinaru będą największe autorytety branży architektonicznej:

• Robert Konieczny – jeden z najbardziej utytułowanych polskich architektów, właściciel biura KWK PROMES, od 2012 roku niezależny ekspert Fundacji Miesa van der Rohe, Ambasador marki Geberit;

Robert Konieczny

• Robert Majkut – designer, specjalizujący się w projektowaniu dla biznesu, dyrektor generalny Robert Majkut Design, członek PRO Stowarzyszenia Architektów Wnętrz.

Czołowi polscy architekci opowiedzą o tym, jak teraz wygląda ich praca i co sprawdza się w dobie pandemii. Podzielą się z uczestnikami spotkania cennymi wskazówkami, przedstawią dobre praktyki i prognozy na przyszłość. Moderatorką webinaru będzie Olga Kisiel-Konopka, właścicielka agencji OKK! PR i pomysłodawczyni OKK! design – wydarzenia poświęconego najbardziej aktualnym zagadnieniom branży wnętrzarskiej.  

O tym, jak w nowej rzeczywistości odnalazła się marka VASCO opowie Waldemar Tomczuk.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny i wymaga wcześniejszej rejestracji na stronie: https://html.transmisjeonline.pl/okk.

Mecenas webinaru: Geberit.

Partner webinaru: Vasco.

Magazyn Czas na Wnętrze objął patronatem to wydarzenie.

O OKK! design

OKK! design to cykl spotkań dedykowanych architektom i projektantom, organizowanych od 2012 roku. Zagadnienia poruszane podczas każdej edycji skupiają się wokół tematyki: architektury, designu, wnętrz mieszkalnych i komercyjnych. Autorką projektu jest Olga Kisiel-Konopka, właścicielka agencji OKK! PR. Wydarzenie cenione jest przez architektów, projektantów oraz dekoratorów wnętrz, a także wszystkich, którzy zawodowo związani są z branżą.

OKK! design tworzy idealną przestrzeń networkingową, pozwala uczestnikom na poszerzenie wiedzy i kompetencji, sprzyja nawiązywaniu kontaktów biznesowych oraz promocji dobrych marek i firm. To swoista pla?orma łącząca środowisko branżowe. Ze względu na swój charakter impreza cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony architektów oraz przedstawicieli mediów.