Tylko dbając o czystość i dezynfekcję jesteśmy w stanie zapewnić sobie i swoim bliskim bezpieczeństwo. Teraz, w czasie epidemii, ta zasada nabiera nowego znaczenia. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom Lakma Strefa wprowadza nowe serie środków dezynfekujących Sidolux Anti-Bac. Wirusobójcze i antybakteryjne preparaty bezlitośnie rozprawiają się z niebezpiecznymi dla naszego zdrowia mikroorganizmami.

Higiena jest jednym z najlepszych i najbardziej skutecznych sposobów zabezpieczania się przed wirusami i bakteriami, które, jak już dobrze wiemy, potrafią być bardzo groźne dla naszego zdrowia i życia. Wszyscy sprzątamy więc mieszkania czy miejsca pracy, ale czy każdy je dezynfekuje? Między tymi dwoma czynnościami jest bowiem różnica. Czyszcząc powierzchnie usuwamy z nich brud oraz zarazki. Zmniejszamy ich liczbę, ale nie zawsze je zabijamy. Do tego służą specjalistyczne środki dezynfekujące, które dezaktywują wirusy i bakterie.

Marka Sidolux znana jest z najwyższej jakości środków chemii domowej, a jej flagowe produkty to płyny do podłóg o bogatej gamie zapachów z Mydłem Marsylskim na czele.

Specjaliści z firmy Lakma Strefa tworzący produkty Sidolux wykorzystali swoje umiejętności i wiedzę, by przygotować dwie serie preparatów szczególnie potrzebnych w czasie panującej epidemii koronawirusa, ale użytecznych także poza tym okresem.

Tak powstała antywirusowa linia Sidolux Anti-Bac składająca się z uniwersalnego płynu do dezynfekcji powierzchni oraz żelu do dezynfekcji dłoni, a także antybakteryjna seria Sidolux Anti-Bac, w skład której wchodzą płyny do łazienki, kuchni, podłóg oraz uniwersalny płyn do dezynfekcyjnego mycia różnego rodzaju powierzchni.

Skąd wirusy i bakterie biorą się w naszych domach?

Wirusy i bakterie mogą mieć różne pochodzenie. Potrafią bytować na roślinach, meblach, ścianach budynków, owadach, zwierzętach domowych czy domownikach. Koronawirusy i niektóre bakterie przenoszone są przede wszystkim przez kontakt z zakażonymi osobami, głównie drogą kropelkową.

W praktyce oznacza, to że w momencie, gdy osoba zarażona np. SARS-CoV-2 kichnie albo kaszlnie nie zasłaniając sobie przy tym twarzy, wydobywające się z jej ust i nosa niewielkich rozmiarów kropelki osadzą się na obiektach w jej najbliższym otoczeniu. Inni ludzie mogą się zarazić dotykając tych przedmiotów, a potem sięgając rękami do nosa, warg albo oczu. Dlatego tak duży nacisk kładziony jest właśnie na dezynfekcję dłoni.

Badania wykazują również, że koronawirusy są w stanie przetrwać przez kilka godzin na różnych powierzchniach poza organizmem żywiciela. Bakterie są bardziej wytrwałe. Gromadzą się w różnych punktach w domu: w lodówkach, na wannach, toaletach, podłogach, telefonach czy uchwytach szafek. Niektóre potrafią tam bytować miesiącami!

Sidolux Anti-Bac - specjalistyczny sposób na pozbycie się wirusów i bakterii

Środki specjalnie dedykowane niszczeniu wirusów i bakterii to ich prawdziwi pogromcy. Fachowo preparaty te nazywane są biobójczymi. Do nich zaliczają się właśnie nowe serie produktów wirusobójczych i antybakteryjnych Sidolux Anti-Bac.

Sidolux Anti-Bac - linia antywirusowa

Prosta, ale skuteczna formuła, w której najważniejszym składnikiem jest alkohol o stężeniu ponad 70% - to przepis na sukces w walce z wirusami uniwersalnego preparatu Sidolux Anti-Bac+ do dezynfekcji powierzchni oraz żelu do rąk Sidolux Anti-Bac.

- SARS-CoV-2 należy do tego rodzaju wirusów, które posiadają osłonki lipidowe, na których znajdują się białkowe wypustki pozwalające im atakować ludzkie komórki. Alkohol o stężeniu około 70%, który zawierają antywirusowe preparaty Sidolux Anti-Bac usuwa wirusy poprzez degradację tych ochronnych osłonek - wyjaśnia Bibianna Nowak, kierownik laboratorium Badawczo-Rozwojowego Sidolux.

Uniwersalny płyn do dezynfekcji powierzchni Sidolux Anti-Bac+ z powodzeniem można stosować na wielu materiałach. Bardzo dobrze sprawdza się w odkażaniu podłóg, szafek, stołów, w tym także powierzchni, które mają kontakt z jedzeniem. Można nim też dezynfekować różnego rodzaju urządzenia. Butelka z atomizerem sprawia, że płyn jest wygodny w użyciu - w domu, ale też w punktach usługowych przychodniach i szpitalach.

Wirusobójczy preparat do rąk Sidolux Anti-Bac jest za to niezastąpiony wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do bieżącej wody i mydła. Zabezpiecza dłonie przed wirusami, bakteriami i grzybami, ale dzięki dodatkowi specjalnej substancji chroni także skórę przed wysuszającym działaniem alkoholu.

Sidolux Anti-Bac - linia antybakteryjna

Antybakteryjne preparaty Sidolux Anti-Bac myją i dezynfekują jednocześnie, usuwając z łazienki, kuchni, podłóg oraz szczególnie często dotykanych przedmiotów bakterie i grzyby, w tym także pleśnie.

Antybakteryjna seria Anti-Bac to kompletny zestaw płynów o świeżym, miętowo-eukaliptusowym zapachu do różnych części mieszkań i innych obiektów. Znajdziemy w niej środek przeznaczony specjalnie do powierzchni łazienkowych, takich jak wanny, kabiny prysznicowe, umywalki czy toalety oraz płyn do kuchni, który sprawi, że lodówki, zlewy, szafki czy płytki będą nieskazitelnie czyste i wolne od bakterii.

Sidolux Anti-Bac do podłóg dokładnie czyści właśnie te powierzchnie, na których zbierają się przecież wszelkie zanieczyszczenia - brud przyniesiony z zewnątrz, to, co wyleci nam z rąk czy spadnie z mebli. Płyn uniwersalny można stosować w wielu miejscach, od klamek i włączników światła przez meble po wykładziny i materace. Rewelacyjnie uwalnia je od negatywnej flory bakteryjnej.

- Receptura produktów antybakteryjnej serii Sidolux Anti-Bac pozwala bezpiecznie używać ich na wszystkich przedmiotach wykonanych z wodoodpornych materiałów. Nie trzeba się obawiać o ryzyko ich zniszczenia, odbarwienia czy złuszczenia - zapewnia Bibianna Nowak, kierownik laboratorium Badawczo-Rozwojowego Sidolux.

Dobry nawyk: dezynfekcja

Przed epidemią COVID-19 nie przywiązywaliśmy wagi do odkażania najbliższego otoczenia. W wysprzątanym domu czuliśmy się bezpiecznie. Nawyk dezynfekcji warto jednak zachować. Preparaty biobójcze, zarówno antywirusowe, jak i antybakteryjne, pomogą nam utrzymać mieszkanie w stanie bezpiecznym dla naszego zdrowia.

Więcej informacji na: www.sidolux-antibac.pl