Higrosterowany AEROMAT flex to nowy nawiewnik w ofercie firmy SIEGENIA, który pozwala na perfekcyjne wykorzystanie dostępnej przestrzeni montażowej. Może być stosowany w oknach oraz systemach HS bez ingerencji w wygląd zewnętrznej elewacji budynku i bez wpływu na funkcjonalność. Zapewnia regulowany dopływ świeżego powietrza odpowiednio do potrzeb użytkownika.

Elegancki nawiewnik okienny AEROMAT flex komponuje się z każdym wystrojem wnętrza i każdą elewacją zapewniając wietrzenie nawet przy zamkniętych roletach. Do montażu urządzenia nie jest wymagane frezowanie otworów w ramie okna, a teleskopowa forma kanału wentylacyjnego pozwala dopasować go do profili o różnej głębokości. Dzięki temu nie naruszamy konstrukcji okna i zachowujemy wszystkie jego właściwości takie jak: odporność na włamanie, izolacyjność akustyczna czy wodoszczelność.

Niewątpliwą zaletą tego kompaktowego nawiewnika pasywnego jest automatyczne dostarczanie niezbędnej ilości powietrza w zależności od wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Takie działanie nawiewnika umożliwia mechanizm regulacyjny, który reaguje na zmiany wilgotności. Objętościowe natężenie przepływu powietrza wynosi 33 m³/h przy 10 Pa i można je zwiększać, montując kilka nawiewników na jednym oknie w zależności od wymagań dotyczących intensywności wymiany powietrza.

Dzięki opcjonalnym modułom poziom izolacyjności akustycznej tego nawiewnika wynosi nawet 55 dB, co niewątpliwie podnosi komfort użytkowania pomieszczeń.

W zależności od wymagań dotyczących intensywności wymiany powietrza na jedno okno może przypadać nawet kilka nawiewników. AEROMAT flex jako pierwszy nawiewnik tego typu nadaje się do prostego i elastycznego montażu również w systemach podnoszono-przesuwnych.

Korzyści dla użytkowników:

  • wietrzenie w zależności od poziomu wilgotności i potrzeb użytkowników zapewnia wysoki poziom komfortu
  • zapobieganie powstawaniu pleśni i ochrona przed wilgocią 
  • opcjonalnie z modułami izolacji akustycznej: lepsza ochrona akustyczna nawet do 55 dB
  • wietrzenie nawet przy zamkniętych roletach lub innych osłonach.

Montaż urządzenia możemy obejrzeć na poniższych filmach: