To oczywiste, że każdy grzejnik musi przede wszystkim ogrzać pomieszczenie, a przede wszystkim zapewnić komfort przebywania w mieszkaniu czy domu. Dziś już niewielu trzeba przekonywać, że grzejników się nie zasłania - bo wiemy, że zasłony drewniane, materiałowe czy z mebli, zmniejszają wydajność grzewczą, a więc podnoszą koszty ogrzewania. Taniej będzie zainwestować raz w lepszy grzejnik, niż później wielokrotnie przepłacać koszty ogrzewania.

Powstaje pytanie: jak dobrać grzejnik do wnętrza? Pewnikiem jest, że grzejnik bywa duży i widoczny. W pokojach powyżej 20 metrów kwadratowych warto zastosować minimum dwa grzejniki i to w dwóch różnych miejscach - by ciepło rozchodziło się równomiernie. Dlatego opłaci się wybrać grzejniki, których nie tylko nie trzeba chować bo nie szpecą, ale takie, które współtworzą styl wnętrza lub są… jego głównym bohaterem. Czy to zaskakuje? Sprawdźmy możliwości.

Kalmar, Milano Tubes

Grzejnik dopasowany do stylu wnętrza

Ważny jest efekt końcowy i wrażenie jakie robi wnętrze. Nie od dziś wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach! Co dopiero, gdy mówimy o grzejniku, który często jest dużą plamą na ścianie. I dlatego właśnie dziś grzejniki dobiera się nie tylko mocowo ale też pod kątem wzorniczym - podkreślając nim styl wnętrza. Inne kaloryfery damy więc do wnętrz w stylu skandynawskim, inne do wnętrz w stylu angielskim.

Kalmar, Arcus

Grzejnik lustro, tablica ogłoszeń, półka, ławka, a może wieszak? - czyli dwa w jednym

Gdy chcemy "ukryć" grzejnik albo mamy niewiele miejsca w mieszkaniu, warto wybrać grzejnik typu dwa w jednym, który poza tym, że grzeje, jest lustrem, ścieralną tablicą ogłoszeń albo pełni dodatkowo funkcje ławki, suszarki bądź wieszaka. Tu też możemy zyskać nie tylko dodatkową funkcję, ale i elegancki wygląd, na przykład zastępując popularną suszarkę łazienkową z tworzywa, w pralni czy łazience, grzejnikiem o dużej szerokości z dodatkową grzałką na którym można wywiesić całą zawartość pralki.

Kalmar, Mirror Adhoc

Grzejnik z efektem "wow"

Załóżmy, że nie mamy mocnej grafiki do wnętrza, któremu chcemy dodać rozmachu, czy artystycznego sznytu. Wówczas możemy wybrać grzejnik autorstwa najlepszych współczesnych projektantów. Ocieplacz w ciekawej unikatowej formie, w dobrze dobranej kolorystyce będzie doskonałym, bo też użytkowym, autentycznym przykładem sztuki nowoczesnej i mecenasem dobrego wzornictwa wnętrz. Wielu patrząc na kaloryfer powie, że to "super instalacja" - informacja o tym, że to grzejnik, zaskoczy niejednego i wprowadzi w pozytywny nastrój. Warto zdobyć się na odrobinę odwagi we wnętrzu, by cieszyć się dobrą energią pięknych i unikatowych wzorów.

Kalmar, Oreste & Emma Antrax

Oczywiście wybór jest ogromny - wzory mogą nas mile zaskoczyć. Tym bardziej, że nie zawsze wybitny motyw wiąże się z wysoką ceną. Grzejnik dobrze wybierać z nie mniejszą starannością niż np. kanapę czy stół - tym bardziej, że trudniej go wymienić. Będzie on nas cieszyć przez lata - a ciekawsze wzory niezmiennie zachwycając formą. Warto rozważyć zakup grzejnika razem z projektantem wnętrz, tam gdzie jest pełny wybór, w wyspecjalizowanej firmie, gdzie handlowcy znają się na technice i mają pojęcie o wzornictwie.

Kalmar, Trame Tubes

Więcej informacji na: www.kalmar.waw.pl