Projektowanie wnętrz wkracza w nowy wymiar. Polski producent mebli, marka Komandor, śmiało podążą za technologiczną rewolucją. Zaprezentowana tej jesieni nowa aplikacja Designer Komandor wykorzystuje prostotę internetowego konfiguratora oraz możliwości jakie daje rzeczywistość rozszerzona, by uczynić projektowanie mebli na wymiar jeszcze prostszym.

Designer Komandor to rewolucyjne w branży meblowej i wyposażenia wnętrz narzędzie, które łączy świat wirtualny z rzeczywistym. Pozwala pragnienia o wygodzie łatwo zamienić w realność - bez wychodzenia z domu, korzystając tylko z ekranu naszego telefonu czy komputera. Instalując aplikację na swoim urządzeniu lub korzystając z niej w przeglądarce www.designer.komandor.pl możemy skorzystać zarówno ze sprawdzonych i gotowych rozwiązań (które możemy spersonalizować). Albo od podstaw wykreować własny mebel - dokładnie taki, jakiego potrzebujemy.

Designer Komandor - projektowanie zgodne z intuicją

Nowa aplikacja polskiego producenta mebli to odpowiedź na silnie pragnienie klientów, by samodzielnie decydować o kształcie domowych wnętrz. Nie trzeba być znawcą programów graficznych, ani nawet posiadać specjalistycznego sprzętu i dodatkowych umiejętności - telefon lub domowy komputer i odrobina wyobraźni wystarczą, by zaprojektować własną szafę lub garderobę.

Konfigurator Designer Komandor to intuicyjna aplikacja do projektowania mebli, zawierająca gotowe propozycje rozwiązań wnętrz, stylistyki frontów czy zestawień kolorystycznych. Dzięki temu łatwo i szybko samodzielnie wygenerujemy projekt, który będzie zgodny z naszymi potrzebami oraz atrakcyjny wizualnie. Projektowanie odbywa się na bieżąco - Designer Komandor na każdym etapie prac pokazuje efekty wprowadzanych zmian. A na koniec możemy obejrzeć gotowy mebel z jego wszystkimi wspaniałymi detalami.

Szeroki wybór materiałów

Nowe rozwiązanie marki Komandor wprowadza w życie hasło "do wyboru, do koloru". Mamy bowiem dostęp do pełnego zakresu produktów i opcji wykończeń dostępnych w ofercie polskiego producenta. Aplikacja pozwala zaprojektować zarówno szafy z drzwiami przesuwnymi i uchylnymi, szafy wnękowe i wolnostojące, czy garderoby w kilku układach. A to nie wyczerpuje jej możliwości!

Dużą swobodę w kreowaniu mebli daje różnorodność dostępnych materiałów - profile drzwiowe, płyta, szkło, lakier czy forniry - i ich szeroka gama kolorystyczna. Pakiet dostępnych wariantów pozwala bawić się fakturą czy kolorem tak, by projektowane meble były ciekawe i niepowtarzalne.

Meble na własnych zasadach

Współczesne technologie dają nam wiele radości przy projektowaniu swoich wymarzonych wnętrz - także dlatego, że wszystkie narzędzia mamy często we własnych rękach. Dzięki Designer Komandor już w najwcześniejszej fazie pracy nad projektem mebla możemy wybrać wszelkie jego detale - wielkość, ulubiony styl aranżacyjny czy sposób przechowywanych rzeczy. Użytkownik podejmuje decyzje, po czym otrzymuje wygenerowaną przez aplikację propozycję swojej szafy. Zaproponowany mebel uwzględnia zadeklarowane przez niego preferencje - pozostaje już tylko doprecyzować wymiary i zamówić produkt idealnie skrojony do swoich potrzeb

Jeśli nie czujemy się pewnie jako projektanci, to aplikacja przychodzi z pomocą. Konfigurator posiada szeroką bazę przykładowych rozwiązań frontów czy wnętrz, które są zgodne z aktualnymi trendami (a zarazem ponadczasowo funkcjonalne). Dzięki temu możemy szybciej, sprawniej i z większą pewnością, co do jakości efektu ostatecznego, realizować swoje pomysły. Do swoich pomysłów możemy wrócić w każdym momencie, by nad nimi pracować - aplikacja pozwala zapisać projekt i generuje specjalny kod QR, dzięki któremu możemy płynnie przechodzić w swojej pracy z komputera na telefon.

Samodzielnie stworzony projekt możemy z poziomu aplikacji wysłać do doradcy w jednym z autoryzowanych salonów Komandor w całej Polsce. Specjaliści dokonają analizy projektu oraz z chęcią pomogą wprowadzić ulepszenia. Na koniec dokonają bezpłatnej wyceny naszej koncepcji (z uwzględnieniem montażu).

Więcej rzeczywistości

Nie musimy jednak czekać na dostawę i montaż, by przekonać się jak zaprojektowany przez nas mebel będzie wyglądał we wnętrzu. Designer Komandor posiada funkcję AR (augmented reality, czyli rozszerzonej rzeczywistości), dzięki której wirtualnie możemy "wstawić" nasz projekt do swojego mieszkania czy domu. To niewątpliwie ważny krok w przyszłość, jeśli chodzi o projektowanie mebli przez użytkownika.

Technologia AR pozwala do obrazu wnętrza przechwytywanego przez kamerę telefonu "wstawić" samodzielnie stworzony przez nas mebel. Wszystkie proporcje czy wygląd naszego projektu zostają zachowane. Dzięki aplikacji możemy porównać zaprojektowany obiekt z innymi sprzętami i elementami pomieszczenia. To najlepsza opcja, by zweryfikować na ile nasza koncepcja odnajdzie się w gotowym, realnie istniejącym wnętrzu. Co więcej - technologia AR pozwala podejść do szafy i nie tylko przyjrzeć się jej z zewnątrz, ale też zajrzeć do środka!

Aplikację znajdziecie na stronie www.designer.komandor.pl oraz w sklepach Google Play i App Store.