Jak wynika z danych serwisu Ceneo.pl częstym celem poszukiwań w Czarny Piątek jest sprzęt AGD, elektronika użytkowa oraz elementy wyposażenia wnętrz. Jakich zniżek możemy się spodziewać?

Wielu Polaków z decyzją o wyposażeniu domu czeka do Black Friday, największego święta zniżek, które rozpocznie się już 27 listopada. Jakich produktów najchętniej wypatrujemy do urządzenia naszych domów?

Top 5 najpopularniejszych kategorii na Black Week 

Według danych serwisu Ceneo.pl w ubiegłym roku w TOP 5 najpopularniejszych kategorii na Black Week znalazly się kolejno: sprzęt AGD (na pozycji nr 2.), RTV (pozycja 4.) oraz akcesoria, meble i dodatki (pozycja 5.). Polacy wykorzystują międzynarodowy dzień zniżek do doposażenia swoich domów, ale także przygotowania czterech kątów na święta.  

Produkty, które cieszyły się największym zainteresowaniem w polskich sklepach online na Black Friday w ubiegłym roku to: lampy sufitowe (zniżki sięgające nawet -44%), dywany i wykładziny (promocje do -66%), sofy i kanapy (wybrane produkty 10% tańsze), choinki świąteczne (nawet do -58%), lampki i ozdoby świąteczne (-60%), zestawy garnków i patelni (-35%), narożniki (-15%), produkty do robienia porządków (-13%), serwisy obiadowe (-35%) i materace (do -55%).

Jak nie dać się oszukać w Black Friday?

W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią, w tym roku zakupy na Black Friday zrobimy głównie za pośrednictwem internetu. Dzięki prostym działaniom weryfikującym, kupując online wiele zaoszczędzimy. Gdy już usiądziemy przed telefonem lub laptopem z zamiarem znalezienia najkorzystniejszych okazji, warto zwrócić szczególną uwagę na dwie kwestie:

• karuzelę cen - sprawdź, czy podawane ceny nie są sztucznie zaniżone. Dzięki porównywarkom typu Ceneo.pl można sprawdzić historię ceny danego produktu na przestrzeni roku I ocenić, czy oferowana zniżka jest faktycznie atrakcyjna.

• opinie klientów - dzięki nim szybko zweryfikujesz wiarygodność sklepu. Najlepiej, aby one pochodziły ze stron porównywarek, gdzie komentarze mogą wystawić wyłącznie klienci, którzy skorzystali z oferty danego sklepu. Patrz na ilość gwiazdek oraz na zawartość wystawionych opinii.