Współzałożycielka naszej marki powiedziała kiedyś, że "każdy z nas ma w sobie dwa rodzaje piękna - wewnętrzne i zewnętrzne". To przekonanie niezmiennie nas inspiruje. Gdy staramy się pielęgnować ciało korzystając z cennych darów natury i jednocześnie dbamy o zachowanie wewnętrznej równowagi, praktyka ta znajduje bezpośrednie odzwierciedlenie w naszym wyglądzie. Kosmetyki do makijażu Dr. Hauschka nie tylko upiększają, ale też pielęgnują. Dzięki swoim naturalnym składnikom utrzymują skórę w równowadze i nadają cerze zdrowy koloryt. W ten sposób dodają blasku naszemu wewnętrznemu pięknu i pozwalają mu promieniować na zewnątrz.

Od zawsze poza schematem

Świat niezwykłych produktów pielęgnacyjnych Dr. Hauschka jest w stu procentach zbudowany z naturalnych kosmetyków. Naturalna pielęgnacja w naszym przypadku to nigdy nie był modny trend, ale tradycja i kultura kultywowana od samego początku. Sztuczne konserwanty, barwniki, substancje zapachowe, parabeny, glikole polietylenowe, oleje mineralne? W składach naszych produktów nigdy ich nie było i nigdy ich nie będzie. Kosmetyki Dr. Hauschka zawierają wyłącznie składniki naturalne - i to najlepsze z możliwych.

Receptura każdego produktu została skomponowana z wyjątkową dbałością, w oparciu o rezultaty wieloletnich badań naukowych. Jako produkty w 100% naturalne, wszystkie kosmetyki Dr. Hauschka posiadają certyfikat Nature, przy czym stosowane podczas ich produkcji standardy są znacznie wyższe, niż kryteria wymagane do uzyskania tego uznawanego na całym świecie znaku jakości. Od samego początku założycielom marki towarzyszyła idea wychodzenia poza schemat.

Beauty buntownicy lub pogromcy kosmetycznych mitów

Czy współczesny mężczyzna naprawdę potrzebuje innych produktów pielęgnacyjnych niż kobieta? Od dawna uważamy, że czas skończyć z tymi sztucznymi podziałami, które częściej rodzą konflikty, niż rozwiązują problemy. Zasadniczym kryterium doboru kosmetyków nie powinna być płeć, a rodzaj cery i jej aktualna kondycja. Czy na noc naprawdę najlepszy jest tłusty krem? Kto nie usłyszał absurdu w tym pytaniu, niech raz jeszcze wypowie to zdanie na głos.

Stosując nasze produkty pozwolisz swojej skórze oddychać. I wreszcie kto powiedział, że produkty kosmetyczne premium muszą powstawać w globalnych koncernach? Wytwórcą naszych kosmetyków jest producent leków z małego miasteczka u podnóża Alp Szwabskich. "Wprowadzając te niekonwencjonalne produkty na rynek, czuliśmy się jak autentyczni buntownicy" - tak Elisabeth Sigmund wspominała atmosferę, która towarzyszyła uruchomieniu produkcji kosmetyków Dr. Hauschka w1967 roku.

W rytmie natury, tak właśnie powstają nasze kosmetyki

Założyciel firmy Dr Rudolf Hauschka poszukując własnego sposobu na pozyskanie ekstraktu z roślin bez użycia alkoholu, opracował własną metodę otrzymywania wyciągów z kwiatów i ziół, która swoją skuteczność czerpie wprost z natury. Na różnych etapach produkcji poddajemy nasze surowce naprzemiennemu działaniu naturalnych rytmów, takich jak ciepło i zimno, światło i ciemność, ruch i spoczynek. Dobrze dobrana pielęgnacja zwraca uwagę na potrzeby skóry, jej zmienność, różne okresy w życiu, zmianę pór roku i miejsc, ponieważ nasza skóra ulega zmianom razem z nimi. Nasze kosmetyki i produkty pielęgnacyjne są całkowicie pozbawione sztucznych konserwantów, a mimo to bardzo długo zachowują swoje właściwości.

Jedna melodia to za mało, aby powstała symfonia. Tworząc tak złożony utwór trzeba umiejętnie zharmonizować ze sobą poszczególne instrumenty w orkiestrze. Wszystkie receptury produktów Dr. Hauschka powstają w toku procesu, który można porównać do komponowania utworu muzycznego. Jako producent leków doskonale wiemy, w jaki sposób określone gatunki roślin oraz ich naturalne składniki przyczyniają się do skutecznego działania danego produktu. Niezależnie od stopnia złożoności receptury, zawsze bierzemy pod uwagę tę specyfikę w naszych procesach produkcyjnych.

Koncepcja pielęgnacji Dr. Hauschka

Nasza skóra nieustannie się odnawia - ma zdolności do regeneracji. Kosmetyki nie powinny jej w tym zastępować. Nasza koncepcja pielęgnacji polega na oczyszczaniu, wzmacnianiu, nawilżaniu i upiększaniu skóry. Ma ona podkreślić jej piękno zgodnie z naturalnym rytmem dobowym. Szczególnie ważna jest beztłuszczowa pielęgnacja na noc, to czas regeneracji i cera musi swobodnie oddychać - nie będzie to możliwe, jeśli przykryjemy ją warstwą tłustego kosmetyku. Niestety, zalecenie to wciąż jeszcze nie cieszy się taką popularnością, na jaką zasługuje.

Jakość

Produkty kosmetyczne premium na bazie surowców roślinnych wymagają najwyższej staranności w doborze składników. Pozyskujemy je z własnych roślin uprawianych zgodnie z zasadami rolnictwa biodynamicznego i objętych certyfikacją Demeter. Ogród znajduje się tuż przy pierwszej siedzibie firmy Wala w Eckwälden, małym, rolniczym miasteczku na południu Niemiec. Różnorodność ogrodu jest zdumiewająca. Znajduje się w nim ponad 150 gatunków roślin używanych w kosmetykach pielęgnacyjnych Dr. Hauschka.

O 11 akrową działkę dba 6 ogrodników stosujących biodynamiczne metody uprawy ziemi, które wspomagają zdrowy rozwój roślin - ich liści, płatków, owoców oraz korzeni. Z tego ogrodu pochodzą również wszystkie sadzonki wykorzystywane do dalszej uprawy.

Plony zbierane są zazwyczaj przed wschodem słońca, tak aby rośliny w pełni zachowały zgromadzone w nich siły witalne. Część naszych surowców pozyskujemy również z roślin dziko rosnących u podnóża gór oraz z ekologicznych upraw nadzorowanych przez nas w różnych częściach świata. Możemy też polegać na partnerach, których metody nie odbiegają od naszych standardów.

Wszystkie nasze produkty w doskonałych cenach znajdziecie w aptekach, sklepach ekologicznych i wybranych perfumeriach.

Dla fanów zakupów online najwłaściwszym adresem będzie nasz sklep www.store.senseandbody.com