Oto jeden z najpiękniejszych i najlepiej wydanych kalendarzy na świecie, a autorem jego są Polacy!

W ubiegłym roku wydawnictwo BOSZ wydało luksusowy kalendarz z królową art deco - Tamarą Łempicką. Magazyn Czas na Wnętrze prezentował wówczas jego oryginalną okładkę na łamach swojego magazynu i wręczył kilka egzemplarzy naszym najwierniejszym czytelnikom. Twórcy kalendarza dumni ze swojego projektu postanowili zgłosić go do niemieckiej edycji międzynarodowego konkursu Gregor Calendar Award podczas którego projekt otrzymał wyróżnienie konkurując z setkami kalendarzy z całego świata.

Wyjątkowy 13-planszowy kalendarz o wymiarach 50 x 70 centymetrów prezentujący najbardziej znane i cenione dzieła Tamary Łempickiej, zwanej królową art deco. Kalendarz stanowi hołd artystki złożony wyzwolonym kobietom. Kalendarz drukowany jest na matowym papierze garda Pat 13 Bianca, o gramaturze 150 gsm i posiada kalendarium w języku angielskim.

To jeszcze nie koniec! Po ocenie przez niemieckich jurorów nagrodzone kalendarze trafiły do Japonii, gdzie wzięły udział w japońskiej edycji konkursu. 25 maja, jury złożone z ekspertów Japońskiej Federacji Przemysłu Poligraficznego przyznało polskiemu kalendarzowi „Tamara de Lempicka 2021” srebrną nagrodę, uznając go tym samym za jeden z najpiękniejszych i najlepiej wydanych kalendarzy 2021 roku.