Rosenthal świętuje 60. rocznicę nowoczesnego działu Studio-Line poddając reinterpretacji 60 najciekawszych form powstałych na przestrzeni lat, które odmieniono za sprawą 12 odcieni nawiązujących do współczesnych trendów.

Marka Rosenthal znana jest z łączenia funkcji, formy, rzemiosła i technicznej wiedzy. Do tego, dzięki nowatorskiej (zwłaszcza na ówczesne czasy!) wizji Philipa Rosenthala Jr., możemy dodać także współpracę z najlepszymi artystami i projektantami. Na przestrzeni ostatnich sześciu dekad z marką współpracowało ponad 150 twórców, wśród których znaleźli się m.in. Walter Gropius, Timo Sarpaneva, Jasper Morrison czy Patricia Urquiola.

Kultowe wazony we współczesnych kolorach

Sześćdziesiąt wyselekcjonowanych wazonów w dwunastu różnych kolorach to swoista podróż w czasie umożliwiająca spotkanie z historią projektowania Rosenthal, która równocześnie - dzięki kolorystyce - osadza nas mocno we współczesności. Limitowana edycja obejmuje stonowane szarości, pastelowe zielenie i błękity, ale także intensywne odcienie niebieskiego czy turkusu.

Ich osiągnięcie możliwe było dzięki opracowanej specjalnie na potrzeby tej kolekcji kombinacji 12 wariantów barwionej masy porcelanowej. Efektem jest 12 różnych wybarwień tradycyjnego tworzywa, jakim jest porcelana, które zdają sprawę z innowacyjności bawarskiej manufaktury.

Każdy model ma zaledwie 60 limitowanych egzemplarzy!

W rezultacie powstała kolekcja bogata, a zarazem niezwykle spójna. Kształty są tak różnorodne, jak kolory: od czystych brył architektonicznych po wybujałe, organiczne formy. Powściągliwe warianty palety korespondują ze stricte geometrycznymi kształtami wazonów, a intensywne kolory doskonale łączą się z niejednokrotnie zabawną czy intrygującą formą przedmiotów.

Cały koncept spaja idea kolekcji limitowanej: każdy z 60 wazonów jest początkowo produkowany tylko w jednym odcieniu w ograniczonej do 60 liczbie egzemplarzy. Kiedy dany wariant zostaje wyprzedany, wazon w tej formie produkowany jest w innym z dwunastu jubileuszowych kolorów. Ta nowa kombinacja jest podobnie ograniczona do 60 sztuk.

Oprócz kolejnych odsłon znanych form, które stanowią oryginalny element dekoracyjny, mamy też do czynienia z ideą dynamicznej kolekcji, która ewoluuje i zaskakuje - dokładnie tak jak Studio-Line!

Wybrane wazony z limitowanej kolekcji „60x12” dostępne są w salonach Rosenthal i na www.rosenthal.pl