Polska marka OMNIRES nie zwalnia tempa na sam koniec roku, przedstawiając dwie nowe kolekcje umywalek nablatowych oraz wanien wolnostojących. NEO M+ oraz SHELL M+ są owocem współpracy ze studiem projektowym Pawlak&Stawarski. Powstałe produkty stanowią połączenie ponadczasowego piękna z funkcjonalnością.

NEOklasycznie!

Produkty z kolekcji NEO M+ to ukłon w stronę klasyki i uwielbienia formy z perfekcyjnym dopracowaniem każdego szczegółu. Projektanci ze studia Pawlak&Stawarski we współpracy z marką OMNIRES stworzyli dwa rodzaje produktów: umywalkę nablatową oraz wanny wolnostojące. Te ostatnie, w kolekcji NEO M+ dostępne są w dwóch konfiguracjach: jedno- i dwuosobowej.

Kolekcja NEO M+. Fot. OMNIRES

"Projektując NEO odwoływaliśmy się do neoklasycystycznych form, łącząc współczesny minimalizm z tradycyjnymi klasycznymi detalami. Wyraziste podcięcie przy podstawie, łuki i subtelnie wykończone ranty nadają kolekcji eleganckiego i ponadczasowego charakteru" - tak kolekcję opisują projektanci Bartłomiej Pawlak i Łukasz Stawarski.

Kolekcja NEO M+. Fot. OMNIRES

Kolekcję cechują nie tylko estetyczne, ale także praktyczne rozwiązania. Wewnątrz umywalki dopasowana maskownica dyskretnie zakrywa odpływ, nie zaburzając przy tym harmonijnie wyprofilowanej sylwetki. Wanny wyposażone zostały w funkcjonalne udogodnienia, takie jak syfon z idealnie dopasowanym korkiem klik-klak w komplecie, czy odpływ zlokalizowany centralnie, dzięki czemu mogą w niej wygodnie wypoczywać dwie osoby. Z kolei wanna jednoosobowa posiada eleganckie, wysokie podparcie pod plecy, co zapewnia najwyższą jakość relaksu podczas kąpieli.

Nowoczesny minimalizm

W skład kolekcji SHELL M+ wchodzą umywalka nablatowa oraz wanna wolnostojąca. Obydwa modele wyróżnia współczesna eliptyczna forma, która miękką linią zwęża się ku podstawie. Minimalistyczne bryły wyglądają lekko, a zarazem solidnie, tworząc efekt wyrzeźbionego ze skały monolitu.

"Projektując kolekcję SHELL zależało nam na znalezieniu idealnych proporcji i poprowadzeniu subtelnych, harmonijnych linii. Dążyliśmy do stworzenia rzeźbiarskiej formy w przestrzeni łazienki, która jednocześnie zadba o wygodę użytkownika" - opisują projektanci ze studia Pawlak&Stawarski.

To właśnie estetyka i wygoda grają tutaj kluczową rolę. Dopasowana maskownica we wnętrzu umywalki delikatnie zakrywa odpływ nie zaburzając jej starannie wyprofilowanego kształtu. Z kolei w projektowaniu wanny zwrócono uwagę na niskie osadzenie, które podwyższa komfort i bezpieczeństwo użytkowania przy wchodzeniu i wychodzeniu czy ułatwia kąpiel dziecka. Wanna posiada również wygodne rozwiązania, takie jak syfon z dopasowanym korkiem klik-klak w komplecie oraz centralnie zlokalizowany odpływ, dzięki czemu staje się idealnym wyborem także dla dwóch osób. Bryła wanny wykończona jest solidnymi, precyzyjnie wykonanymi rantami o grubości 2 cm, a jej wewnętrzny profil został wyprowadzony tak, by zapewnić wygodę podczas kąpieli.

Kolekcja SHELL M+. Fot. OMNIRES

Materiał kluczem do sukcesu 

Nowe kolekcje łazienkowe stanowią efekt wielomiesięcznych prac, by osiągnąć doskonały efekt. Minimalizm wymaga perfekcyjnego dopracowania formy i użycia najlepszych jakościowo materiałów. Projektanci ze studia Pawlak&Stawarski poświęcili szczególną uwagę optymalnej ergonomii poszczególnych modeli.

Umywalki i wanny wolnostojące z obydwu kolekcji zostały wykonane z materiału kompozytowego (M+), którego głównym składnikiem jest polska skała dolomitowa. Pozwala ona na uzyskanie efektu idealnie gładkiej, przyjemnej w dotyku powierzchni. Innowacyjna technologia produkcji gwarantuje idealne wykonanie każdego detalu, jednocześnie zapewniając wyjątkową trwałość i odporność, co przekłada się na długowieczność produktów. Właściwości kompozytu M+ pozwalają na długie utrzymanie temperatury, a co za tym idzie - kąpiel bez konieczności ciągłego uzupełniania ciepłej wody. Wanna z kolekcji SHELL M+ jest płytsza, by kąpiel była bardziej ekonomiczna. Dzięki temu możliwe jest oszczędzanie wody i energii. Modele wanien znajdą zastosowanie w projekcie nawet mniejszych łazienek. Umywalki i wanny kolekcji NEO M+ oraz SHELL M+ występują w dwóch wykończeniach - połysku i macie, w klasycznych tonacjach bieli.

Kolekcja SHELL M+. Fot. OMNIRES

Więcej informacji na: www.omnires.com