Paweł Grobelny zrealizował właśnie nowe meble miejskie dla Placu Ayuntamiento przed ratuszem miasta Logrono - stolicy hiszpańskiego regiony La Rioja. Ławki o długości 10 metrów zostały dołączone i dopasowane do dekoracyjnych słupów budynku Ratusza. Warto dodać, że budynek ten został zaprojektowany w latach 70. przez najsłynniejszego hiszpańskiego architekta Rafaela Moneo - laureata między innymi nagrody Pritzkera i Mies van de Rohe.

Praca z takim kontekstem była dodatkowym wyzwaniem dla Pawła Grobelnego, który tak opisuje etap powstawania projektu: „Logrono odwiedziłem jeszcze przed pandemią, więc projekt powoli dojrzewał dla tego miejsca. Niezwykle sobie cenię realizacje Rafaela Moneo, więc możliwość pracy z jego budynkiem i placem była dla mnie ciekawym, ale i wymagającym doświadczeniem. Przestrzeń tego placu i budynek są ze sobą bardzo powiązane, szczególnie poprzez rytmy i intuicyjność poruszania się po placu i budynku. Brakowało mi jedynie w tym miejscu większej możliwości odpoczynku i przysiadywania na chwilę. Nie mogłem także w żaden sposób naruszyć budynku, który jest pod opieką konserwatorską, dlatego ławki z jednej strony okalają słupy, jednocześnie ich nie dotykając.” 

Projekt powstał na zaproszenie Międzynarodowego Festiwalu Architektury i Designu Concentrico w Logrono, który poszukuje nowych funkcji i znaczeń w przestrzeni publicznej. Projekt ten jak wiele innych realizacji Pawła Grobelnego charakteryzuje się minimalizmem, ale także bezszelestnym wpisaniem się w istniejący kontekst miasta.

Paweł Grobelny od wielu lat specjalizuje się w projektowaniu przestrzeni publicznych i przestrzeni okalających budynki biurowe i mieszkalne. Realizacje jego autorstwa znajdują się między innymi w ogrodzie Albertine przed Biblioteką Królewską w Brukseli oraz w największym parku miejskim w Szanghaju. Paweł Grobelny jest także autorem serii mebli miejskich dla paryskiej dzielnicy biznesu La Defense oraz przed Parlamentem Europejskim w Strasburgu. Otrzymał wiele nagród ogólnopolskich i międzynarodowych w zakresie projektowania przestrzeni publicznych.