IFA BERLIN, wrzesień 2022 r. - Sharp Home Appliances powraca na IFA, największe targi elektroniki użytkowej w Europie, z linią udoskonalonych inteligentnych urządzeń AGD, które pomagają w codziennych obowiązkach i dają szansę wyróżnienia się kulinarnymi umiejętnościami. Wśród nowości warto wymienić działającą na zasadach interoperacyjności serię Sharp Smart Home, wyposażoną w technologie, które pozwalają zaoszczędzić czas i usprawniają domowe zajęcia - od prania po przygotowywanie posiłków. Natomiast seria Sharp Stealth Steam, z funkcjami opartymi na wykorzystaniu wody i pary, to urządzenia przyszłości, ułatwiające przygotowywanie różnorodnych, wieloskładnikowych potraw.

Inteligentny system zarządzania praniem firmy Sharp

Głównym wyróżnikiem nowej linii Sharp Smart jest Sharp Laundry Management System - system zarządzania praniem dostępny w inteligentnej, energooszczędnej pralce ES-WNFL014CIA o pojemności 9 kg oraz suszarce bębnowej z pompą ciepła A+++, również o pojemności 9 kg.

Urządzenia zaprojektowano z myślą o współpracy polegającej na transferze danych. W oparciu o ilość tkanin i wybrany program prania, automatycznie obliczają, a następnie ustawiają optymalny cykl suszenia. Suszarkę można ustawić  pionowo, na pralce. Obydwa urządzenia wyposażono w pasujące do siebie, czarne drzwi w dużym rozmiarze.

Pralka i suszarka bębnowa ograniczają do minimum czasochłonne czynności związane z praniem. Na uwagę zasługuje również wiele nowatorskich funkcji. Oprócz szybkiego, dwunastominutowego cyklu, model pralki z funkcją Steam wykorzystuje parę, by zwiększyć intensywność czyszczenia i ułatwić prasowanie, dzięki mniejszym zagnieceniom tkanin.

Suszarka bębnowa oszczędza jeszcze więcej czasu i energii dzięki szybkiemu 30-minutowemu cyklowi i wyjmowanemu stojakowi 3Drack®, który służy do suszenia delikatnych przedmiotów (jak zabawki dziecięce), bez ryzyka ich uszkodzenia.

Podobnie jak reszta gamy ES-WNFL Smart, oba produkty zaprojektowano tak, aby użytkownik mógł dostosowywać ich pracę do swojego stylu życia. Zarówno opcja włączenia/wyłączenia, jak i funkcje anulowania zadanych czynności dostępne są z poziomu aplikacji Sharp Home.

Inteligentny, 78-litrowy piekarnik do zabudowy Sharp KS-76S50BNP-EU

Kolejnym wartym zainteresowania produktem z gamy Sharp Smart jest inteligentny piekarnik do zabudowy KS-76S50BNP-EU, o pojemności aż 78 litrów, który jednocześnie inspiruje do gotowania, jak i zapewnia pełną automatyzację tej czynności.

Dzięki integracji z platformą przepisów Innit, piekarnik jest w stanie obliczyć i ustawić idealne warunki pracy dla wszystkich receptur dostępnych w katalogu. Aby uzyskać dostęp do tej bazy wiedzy wystarczy tylko zsynchronizować urządzenie z aplikacją Innit za pośrednictwem konta Sharp Home.

Inne, inteligentne produkty w asortymencie Sharp Smart to 481-litrowa chłodziarko-zamrażarka SJ-BA34IHXID (klasa energetyczna D) ze zdalnie sterowanymi trybami Eco i Holiday oraz regulowanymi półkami, które można przesuwać i składać, a także zmywarka FS-60 o pojemności aż czternastu kompletów naczyń. Oprócz możliwości ultraszybkiego zmywania w cyklach piętnasto- i trzydziestominutowych, model QW-WNA28F39DIf zapewnia precyzyjne czyszczenie m.in. dzięki funkcji AquaGlide. W sytuacji wymagającej intensywnego zmywania, strumień wody kierowany jest do wnętrza pojemników lub do dolnego kosza.

Seria piekarników do zabudowy Sharp Stealth

Na targach IFA Sharp zaprezentował również serię piekarników do zabudowy Stealth Steam, które dzięki specjalistycznym funkcjom zapewniają większą wszechstronność gotowania.

Wielofunkcyjny piekarnik do zabudowy KA-74Z68BNH z funkcjami AquaBoost to idealne narzędzie każdego szefa kuchni, niezależnie od tego, czy chodzi o podgrzanie zamrożonego dania, czy o udział w konkursie na najlepsze wypieki.

Zagłębienie w dolnej ściance piekarnika automatycznie wypełnia się wodą, co zapobiega nadmiernemu wysuszeniu potraw i wypieków. Dodatkowe wsparcie stanowią funkcje wykorzystujące parę wodną (które można ustawiać ręczne lub automatyczne). Utrzymują odpowiedni poziom wilgotności, zapobiegając wysuszaniu dań; para wodna służy także do ekologicznego cyklu samoczyszczania piekarnika.

Seçkin Gençoğlu, szef linii produktów MDA, tak skomentował obecność firmy Sharp na IFA: "Cieszymy się, że wracamy na IFA z asortymentem, który naszym zdaniem ponownie podnosi poprzeczkę w obszarze urządzeń AGD. Maksymalizując funkcjonalność urządzeń niewielkich rozmiarów, stworzyliśmy produkty nowej generacji, które mogą jeszcze więcej w krótszym czasie, nie będąc przy tym skomplikowanymi w obsłudze. To właśnie prostota, intuicyjna obsługa i automatyzacja wyróżniają nasze urządzenia, które oszczędzają czas, a jednocześnie optymalizują takie obowiązki domowe jak pranie i gotowanie".