Warszawski deweloper, firma Profbud, rozpoczął sprzedaż nowej, prestiżowej inwestycji GAIA PARK w Kontancinie-Jeziornie. Osiedle będzie etapowane oraz znajdą się w nim różnego rodzaju zabudowy m.in. wielorodzinne, szeregowe, atrialne oraz jednorodzinne. Oficjalne otwarcie Biura Sprzedaży nastąpiło 2 grudnia i przybrało formę całodziennego wydarzenia. Planowane zakończenie budowy 1 etapu inwestycji składającej się z 30 domów przewidziane jest na IV kwartał 2024 roku.

Designerskie Biuro Sprzedaży zaprojektowane przez pracownie architektoniczną Q2 STUDIO o powierzchni 100 m2 otworzono przy ul. Torowej 1 w Konstancinie-Jeziornie na terenie inwestycji. Jego cechą charakterystyczną jest prosta, podłużna konstrukcja z przeszkleniami i lamelami, częściowo wyniesiona ponad poziom terenu na wodzie.

Całość utrzymana jest w jasnej, naturalnej kolorystyce odzwierciedlającej ideę projektu. Wewnątrz Biura Sprzedaży znajdują się długa na ponad 3 metry makieta architektoniczna oraz makieta interaktywna. Aby w jak największym stopniu przybliżyć Klientom założenia inwestycji można tu znaleźć również pompę ciepła, panele fotowoltaiczne oraz szklarnię zaaranżowaną na dachu budynku. Na zewnątrz z kolei przewidziano miejsce na oczko wodne pełniące funkcję retencyjną, a także plac zabaw z elementami naturalnej, małej architektury, który planowany jest w częściach wspólnych inwestycji. Projekt powstał przy zachowaniu i wyeksponowaniu istniejącego drzewostanu.

Oficjalne otwarcie Biura Sprzedaży

Oficjalne otwarcie Biura Sprzedaży nastąpiło 2 grudnia br. i miało charakter całodziennego wydarzenia. W pierwszej części odbyło się śniadanie prasowe, podczas którego w rolę prowadzącej wcieliła się Ewa Trzcionka, doradczyni biznesu oraz mentorka Slow Down&Grown. Gościem specjalnym była z kolei Dominika Lenkowska-Piechocka, twórczyni strony Who Will Save The Planet, a za dobry nastrój przy muzyce odpowiadał Grzech Piotrowski. Event wieczorny przybrał natomiast formę bankietu, a jego finał należał do Julii Pietruchy, która na zakończenie wydarzenia zagrała swój koncert.

Inwestycja GAIA PARK - grecka bogini

Inwestycja GAIA PARK będzie etapowana, a jej nazwa zaczerpnięta została z mitologii, nawiązując do greckiej bogini - Matki Ziemi, odzwierciedlając tym samym najważniejsze aspekty i filary projektu. Wzdłuż terenów zielonych miasteczka przebiegać będzie parkowa aleja, wokół której powstaną kwartały ze zróżnicowaną zabudową: wielorodzinną, szeregową, atrialną oraz jednorodzinną. W 1 etapie, o nazwie Physis z łac. natura, znajdzie się natomiast łącznie 30 domów: 16 domów w zabudowie szeregowej i 14 domów w zabudowie bliźniaczej o powierzchni od 173 do 339 m2. W każdym z nich znajdzie się również przestronny, dwustanowiskowy garaż z możliwością dowolnej aranżacji.

Koncepcję miasteczka oparliśmy na czterech głównych filarach: energii, powietrzu, wodzie i społeczności. Badania pokazują, że zrównoważony rozwój, wpływ budynku na środowisko i jego efektywność energetyczna, są coraz ważniejsze dla wielu ludzi - zwłaszcza młodszych pokoleń. Zaczyna się to też przekładać na najważniejsze decyzje życiowe, w tym zakup domu. Zachęcamy do innowacji w branży, by inni zaczęli dostrzegać, jak postępy w zakresie ochrony środowiska i inwestycje takie jak GAIA PARK, mogą rozciągać się na cały rynek mieszkaniowy. Jeśli branża deweloperska będzie przykładać większą wagę do wspierania zrównoważonego rozwoju i tworzenia budownictwa przyjaznego dla środowiska, nasza wizja może stać się rzeczywistością. - mówił Paweł Malinowski, Prezes firmy Profbud.

Walory przyrodnicze terenu

Inwestycja, oprócz licznych zalet architektoniczno-projektowych, wyróżnia się wspomnianymi aspektami ekologicznymi. Cały projekt miasteczka pozwala bowiem na świadome zagospodarowanie przestrzeni, zachowując jednocześnie najważniejsze walory przyrodnicze terenu. Zielonymi filarami inwestycji są gruntowe pompy ciepła pozwalające na ekologiczne ogrzewanie budynków, rekuperacja, gospodarka wodą opadową umożliwiająca jej ponowne wykorzystanie m.in. do podlewania zieleni, a w przyszłości farma wiatrowo-fotowoltaiczna zapewniająca mieszkańcom rezydencji zielony, bezpłatny prąd przez 20 lat. 

Zieleń w GAIA PARK

W projekcie GAIA PARK zieleń kształtowana jest w oparciu o zasoby istniejące. Ma charakter naturalistyczny, dążący do wytworzenia ekosystemów bazujących na rodzimych gatunkach. Ekologię inwestycji widać również w częściach wspólnych. Projekt przewiduje bowiem m.in. panele fotowoltaiczne mające na celu oświetlenie wspólnych terenów zielonych, stację ładowania samochodów elektrycznych, lasy tlenowe, szklarnie sąsiedzkie jako miejsce upraw społecznych ogrodów, place zabaw z siłowniami plenerowymi oraz przestrzeń rekreacyjną w postaci polany umożliwiającej integrację sąsiedzką.

Zielonymi elementami wykończenia architektury będą natomiast pnącza, naturalne siedziska, mała architektura powstała z ponownego wykorzystania drewna pozyskanego z terenów zabudowy, oczka wodne, leżaki i hamaki na drzewach, a także liczne ścieżki rowerowe.

Kiedy nastąpi zakończenie pierwszego etapu budowy?

Szacowany termin zakończenia I etapu budowy przewidziany jest na IV kwartał 2024 roku. Za całościowy projekt miasteczka GAIA PARK odpowiada pracownia architektoniczna OPA Architekci, natomiast Generalnym Wykonawcą Biura Sprzedaży i inwestycji jest firma Malbud-1.

Więcej informacji na: www.gaiapark.pl