Kameralna atmosfera, wykwintna kuchnia i wysmakowane otoczenie sprzyjają zacieśnianiu relacji i długim, owocnym rozmowom. Nic więc dziwnego, że idea wspólnych, nieformalnych spotkań, stała się inspiracją do zainicjowania zupełnie nowego wydarzenia w branży - "Kolacji Architektów", podczas której przy wspólnym stole zasiądą uznani architekci i projektanci wnętrz oraz przedstawiciele marek związanych z branżą. Pierwsze, inaugurujące cykl przyjęcie, będzie miało miejsce pod koniec stycznia w warszawskiej restauracji Opasły Tom, a gościem specjalnym będzie Agnieszka Kręglicka.

Misternie wyreżyserowana scenografia

Premiera "Kolacji Architektów" wymagała odpowiednio wysmakowanej oprawy - wnętrz, które nie tylko zbudują atmosferę sprzyjającą kameralnym rozmowom, ale przede wszystkim oczarują ekspertów z branży.  Wybór "Opasłego Toma" nie był tu przypadkowy. Zaprojektowana przez BUCK.STUDIO restauracja, znajdująca się przy ul. Wierzbowej 9 w Warszawie, doskonale wpisała się w to założenie, co potwierdza nominacja do nagrody magazynu Wallpaper Design Awards 2020. Odpowiedzialna za projekt multidyscyplinarna pracownia z Wrocławia stworzyła ponad 260-metrową, dwupoziomową przestrzeń, która doskonale oddaje ducha wspólnego celebrowania posiłków i cieszenia się chwilą.

- Opasły Tom na Foksal odniósł duży sukces, oferując po raz pierwszy w Warszawie nowoczesną, autorską kuchnię polską. Po kolejnych sukcesach wymagał jednak powiększenia, przede wszystkim kuchni. Konieczna była też większa powierzchnia dla gości. Chcieliśmy przy tym lokalizacji unikatowej, klimatycznej, śródmiejskiej. Lokal przy Wierzbowej spełnił te potrzeby idealnie, a gdy okazało się, że miejsce mieściło przedwojenną restaurację Oaza, byliśmy przeszczęśliwi - opowiada współwłaścicielka restauracji Agnieszka Kręglicka.

W lokalizacji przy ul. Wierzbowej znajduje się seria sal o różnej skali, bar z czytelnią i salą lounge, winoteka oraz półotwarta kuchnia. Przestrzeń skomponowano za pomocą czytelnych zasad. Każde z pomieszczeń ma swoją paletę barw - miodową, szałwiową bądź granatową - uzupełnioną akcentami w barwie koralu. Każde jest także starannie wyposażone, o czym może świadczyć chociażby wystrój łazienek, w których odnajdziemy produkty marki Omnires - jednego z partnerów wieczoru. Podobnie jak całe wnętrza, przyciągają one wzrok i zaskakują swą funkcjonalnością.

- Miejsce sprawdza się w działaniu, jest funkcjonalne, dobrze się starzeje. Jest elegancko, a jednocześnie przytulnie, to dobre otoczenie dla kuchni fine dining – podkreśla Agnieszka Kręglicka.

O prestiżu miejsca, gdzie już w styczniu odbędzie się pierwsze zamknięte spotkanie z cyklu "Kolacja Architektów" przekonuje fakt, że międzynarodowe jury konkursu organizowanego przez znany brytyjski magazyn, doceniło projekt warszawskiej restauracji, plasując Opasły Tom w ścisłym finale jako jedną z 5 restauracji z całego świata w kategorii Best New Restaurant. Poza doznaniami estetycznymi, jakie zapewniają wnętrza restauracji, na gości czekają także niesamowite przeżycia kulinarne. Zadba o nie mistrz kuchni - Konrad Kowalski, który z początkiem stycznia przejął stery restauracji.

Przestrzeń ma sprzyjać kreatywności i zapewniać odpowiedni kontekst do dyskusji o sztuce, kulturze, muzyce i architekturze. Każda kolejna odsłona będzie możliwością poznania wyjątkowej osobistości, która swą twórczością inspiruje i zachęca do wyznaczania nowych kierunków rozwoju.

W gronie Przyjaciół OKK! PR

"Kolacja Architektów" jest nową inicjatywą Olgi Kisiel-Konopki, właścicielki znanej w branży wnętrzarskiej i architektonicznej agencji OKK! PR. Projekt ma charakter kameralnych spotkań zaprzyjaźnionych z agencją marek z czołowymi polskimi architektami. Odbywać się będzie w miejscach szczególnych na mapie Warszawy, których oprawa sprzyja opowiadaniu historii wybranych projektów, nieformalnym rozmowom oraz dzieleniu się swymi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Dodatkowe wrażenia zapewnić ma wyśmienita oprawa kulinarna. Serię spotkań, otworzy spektakularne wnętrze warszawskiej restauracji Opasły Tom, stając się tłem dla historii wybranych projektantów. Zaprzyjaźnieni z agencją OKK! PR przedstawiciele marek Rust, Luminosfera, czy Carpet&More będą mieli niepowtarzalną okazję usiąść z architektami przy jednym stole i usłyszeć ich opowieści o wyjątkowych podróżach twórczych. Gościem specjalnym wieczoru będzie Agnieszka Kręglicka - restauratorka i współzałożycielka Opasłego Tomu.

- Dialog marek z architekturą i architektami był dla mnie czymś, co ewoluowało z biegiem czasu, zarówno w sferze biznesowej jak i w chęci lepszego zrozumienia siły odziaływania architektury na nas wszystkich. Przez dekady OKK! PR nawiązała wiele owocnych współprac z architektami, dziennikarzami i firmami, których środki wyrazu obejmowały projektowanie wnętrz i budynków, sztukę czy wzornictwo przemysłowe. Najistotniejsza jest dla mnie wciąż nasza codzienna praca w agencji i organizowany od 2012 roku cykl spotkań na żywo OKK! design, ale nie ukrywam, że idea "Kolacji Architektów" jest dla mnie bardzo ekscytująca! To koncepcja spontanicznego i żywego dialogu między ludźmi z branży w bardziej prywatnej i intymnej odsłonie - mówi Olga Kisiel-Konopka, inicjatorka spotkań.

Wszystkie spotkania mają na celu wymianę myśli, wspieranie relacji mentorskich, a także określenie roli architekta i producenta w budowaniu zrównoważonej przyszłości. Organizatorom zależy na budowaniu bliskich relacji wśród osobistości ze świata architektury i marek wywodzących się z różnych środowisk i branż. Chętne do dyskursu z najbardziej renomowanymi pracowniami architektonicznymi firmy mogą wciąż dołączyć do cyklu, stając się częścią społeczności, dla której projektowanie jest nie tylko zawodem, ale przede wszystkim pasją i sposobem na życie.

Partnerami cyklu "Kolacja Architekta" zostali Teatr Wielki Opera Narodowa, a także marka Orska.

Więcej informacji na: www.okkpr.pl