Synonim elegancji i najwyższej jakości - to dzięki temu produkty Unimebel już od trzech dekad podbijają serca nie tylko polskich konsumentów. Z okazji przypadającej w kwietniu tego roku 30. rocznicy powstania marki, życzymy jej "Wszystkiego najpiękniejszego!".

Szacunek dla tradycji i wizja dla przyszłości

"Jest to dla nas 30 lat fascynacji, doświadczeń, wzrostu firmy i fabryki. Patrząc wstecz, podnosimy głowę i patrzymy dumnie w przyszłość. Mamy wspaniały zespół fachowców, nowoczesny park maszynowy, dopracowane standardy surowcowe i co najważniejsze - nadal posiadamy pasję do tworzenia mebli" - przyznaje zarząd Unimebel.

Misją marki jest tworzenie mebli, które wypełniając najwyższe standardy jakościowe, wyróżniają się ponadczasowym designem, a jednocześnie indywidualną stylistyką. Twórcy produktów Unimebel czerpią z doświadczeń mistrzów stolarstwa, a jednocześnie wykorzystują najbardziej nowoczesne technologie oraz naturalne surowce i materiały. A wszystko po to, aby tworzyć meble dla każdego i zaspokajać wrodzone dążenia człowieka do piękna i wygody.

Ważna jest perfekcja

Sofy, wersalki, kanapy, narożniki, fotele i szezlongi od Unimebel służą całym pokoleniom. Ich urodę oraz funkcjonalność doceniają zarówno młodsi, jak i starsi członkowie rodzin. Zróżnicowane formy, bogactwo kolorów oraz ciekawa stylistyki sprawiają, że w ofercie Unimebel każdy bez trudu odnajdzie mebel na miarę swoich marzeń i możliwości. Dzięki bowiem nowoczesnym technologiom i niezawodnym rozwiązaniom - firma gwarantuje funkcjonalność oraz komfort użytkowania. Wszystkie ich kolekcje mebli wypoczynkowych są dopracowane w szczegółach i perfekcyjnie wykończone, a jednocześnie doskonale wpisują się w rozmaite aranżacje domowych wnętrz. Przyciągają wzrok niekiedy szlachetną prostotą, a niekiedy wyrafinowaną stylistyką. Obrazu całości dopełniają gustowne tkaniny oraz finezyjnie dopracowane naturalne drewno.

Jak powstaje doskonałość?

Naturalne drewno to jeden z najpiękniejszych materiałów do dekoracji domu. Wie o tym doskonale Unimebel, która z miłości do drewna uczyniła swoją pasję. Marka przede wszystkim dba o to, by do produkcji używać najlepszych gatunków certyfikowanego drewna jesionowego i bukowego, sezonowanego minimum 7 lat w naturalnych warunkach zewnętrznych. Drewno jest potem ręcznie selekcjonowane, a następnie cięte maszynowo. Do obróbki zostaje dopuszczony wyłącznie surowiec, który nie posiada żadnych skaz.

Dla firmy, która produkuje meble z naturalnego materiału, zdrowie i bezpieczeństwo jej klientów jest bardzo ważne. Dlatego właśnie w produktach Unimebel używa się wyłącznie ekologicznych klejów i spoiw, gotowe elementy są łączone tradycyjnymi metodami, a następnie pokrywane lakierami i bejcami na bazie naturalnych składników. Dzięki temu, że wszystkie produkty Unimebel są nietoksyczne, nieszkodliwe i nie wywołują alergii, marka posiada certyfikat "Przyjazny dla Środowiska".

Z inspiracji ludźmi

Warto także podkreślić precyzyjny wybór tkanin podczas tworzenia wszystkich kolekcji mebli wypoczynkowych. Projektowane są one bowiem z myślą o najwyższym komforcie użytkowania przy jednoczesnej dbałości o efekt i efektowny wygląd. Dzięki temu produkty Unimebel są zawsze w zgodzie z trendami, a przy tym nie sprawiają problemów w codziennym kontakcie. Dzieje się tak, ponieważ dla tej jednej z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek każdy mebel to osobna historia. Historia zamknięta w inspirujących kształtach, pierwszym kreślonym rysunku, niepowtarzalnej fakturze jesionowego drewna, ostatnim pociągnięciu politury. To historia o pasji, naturze, ludziach… i o radości tworzenia ponadczasowego piękna.

Więcej informacji na: www.unimebel.pl