W niesamowitym zwrocie akcji, holenderski detektyw Arthur Brand odzyskał obraz Vincenta van Gogha zatytułowany "Wiosenny ogród", który został skradziony z muzeum Singera w Laren ponad trzy lata temu. Kradzież wstrząsnęła światem sztuki, a teraz dzieło wraca na swoje miejsce.

Bohaterski detektyw w akcji

Holenderski detektyw Arthur Brand stał się bohaterem świata sztuki, odzyskując obraz Vincenta van Gogha "Wiosenny ogród", który został skradziony z muzeum Singera w Laren w 2020 roku. Kradzież miała miejsce 30 marca, kiedy muzeum było zamknięte z powodu pandemii koronawirusa. Nagrania z monitoringu ujawniły, jak mężczyzna włamał się do budynku, rozbijając szklane drzwi ogromnym młotem kowalskim, po czym zabrał obraz i zniknął w ciemnościach.

Tajemnicze negocjacje

Detektyw Brand prowadził negocjacje z osobą, która miała informacje na temat skradzionego obrazu. Choć nie zdradza szczegółów ani tożsamości tej osoby, ujawnił, że otrzymał obraz zapakowany w pokrowiec starej poduszki. Te tajemnicze okoliczności tylko potęgują intrygującą historię odzyskania tego cennego dzieła.

Reakcje i kontekst historyczny

Richard Bronswijk z komendy głównej policji wyraził swoje zadowolenie z powrotu obrazu do muzeum i pochwalił współpracę z detektywem Brandem. Obraz "Wiosenny ogród" został namalowany przez Vincenta van Gogha w 1884 roku i przedstawia ogród probostwa w Nuenen, gdzie artysta mieszkał w latach 1883-85. To nie tylko ważne dzieło sztuki, ale także kluczowy fragment historii holenderskiego malarstwa.  

Zdjęcie otwierające artykuł: Arthur Brand AFP