W sercu Rzeszowa, na ul. Hetmańskiej 43, gdzie niegdyś mieszkał legendarny Tadeusz Nalepa, odsłonięto mural upamiętniający tego wybitnego artystę. W sobotę, w atmosferze pełnej emocji i wspomnień, przecięto wstęgę przed tym niezwykłym dziełem.

Nie tylko mural, ale cały festiwal

Mural stanowi część festiwalu Breakout Days, który odbywa się corocznie na cześć Tadeusza Nalepy. W tym roku świętujemy również 80. rocznicę urodzin tego niezapomnianego muzyka. Festiwal, który co roku przyciąga fanów rocka z całej Polski, stał się ważnym punktem w kalendarzu kulturalnym Rzeszowa.

Dlaczego Tadeusz Nalepa?

Tadeusz Nalepa, nazywany ojcem polskiego rocka, był nie tylko wybitnym gitarzystą, ale także kompozytorem i wokalistą. Jego twórczość inspirowała kolejne pokolenia muzyków i fanów rocka. Dzięki takim inicjatywom jak mural w Rzeszowie, jego dziedzictwo będzie żyło przez wiele lat.

fot. Estrada Rzeszowska

Sztuka w służbie pamięci

Mural w Rzeszowie to nie tylko hołd dla Nalepy, ale także dowód na to, jak sztuka może służyć pamięci i kultywowaniu dziedzictwa kulturowego. Dzięki takim inicjatywom mieszkańcy i turyści mogą nie tylko podziwiać piękno sztuki ulicznej, ale także dowiedzieć się więcej o historii i kulturze regionu.

Odsłonięcie muralu Tadeusza Nalepy w Rzeszowie to ważne wydarzenie dla wszystkich fanów polskiego rocka i mieszkańców miasta. To przypomnienie o wielkim artyście, który na zawsze pozostanie w sercach Polaków. Mamy nadzieję, że podobne inicjatywy będą pojawiać się w innych miastach Polski, uczcząc pamięć o wybitnych postaciach naszej kultury. 

zdjęcie otwierające artykuł: PAP, Darek Delmanowicz