Wrocław, Polska - Na ulicy Staromłyńskiej 2a w zrewitalizowanym Młynie Maria, narodziło się miejsce wyjątkowe, łączące w sobie chorwacką gościnność i design. RIVA, zaprojektowany przez CUDO Studio, jest nie tylko winiarnią, ale przestrzenią pełną życia, inspirowaną piaskowymi barwami chorwackiego wybrzeża.

Właściciele - Dina i Ben: serce chorwackiej kultury

RIVA to dzieło Diny i Bena - chorwackiej pary przyjaciół, którzy postanowili przywieźć do Wrocławia kawałek swojej kultury. Ich filozofia gastronomii to zatarcie granic i barier, tworzenie miejsc, gdzie ludzie mogą próbować, rozmawiać i doświadczać tego, co najlepsze w Chorwacji. Dzięki ich pasji, RIVA stała się miejscem, gdzie każdy może poczuć się jak na chorwackim wybrzeżu.

Wnętrza: piaskowe kolory i dolomit z Chorwacji

Wnętrze RIVY to odzwierciedlenie chorwackiego wybrzeża. Projektanci z CUDO Studio zainspirowali się piaskowymi kolorami, tworząc przestrzeń, która zaprasza do spędzania czasu w nieformalnej atmosferze. Ściany pokryte są jasnobrązową farbą, zachowując surowość cegieł i betonu, a elementy z transparentnego ryflowanego szkła przełamują dominację ciężkich materiałów. Blaty stolików wykonane są z dolomitu sprowadzonego prosto z Chorwacji, co dodaje wnętrzu autentyczności i charakteru.

Multifunkcjonalność i mobilność

RIVA jest przykładem multifunkcjonalności. Lokal wyposażony jest w dwie kuchnie/bary, umożliwiając obsługę zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz na tarasie z pięknym widokiem na odrzańskie wyspy. Meble są mobilne, co pozwala na łatwą rearanżację przestrzeni, dostosowując się do różnych wydarzeń - od kameralnych koncertów po wigilie firmowe.

Unikalne rozwiązania i subtelna identyfikacja

Projektanci zastosowali w RIVIE wiele innowacyjnych rozwiązań, w tym oświetlenie zaprojektowane we współpracy z Chors, które pozwala na stworzenie odpowiedniej atmosfery dla każdego wydarzenia. Identyfikacja wizualna RIVY, stworzona przez agencję Moxie, jest subtelnym, ale wyraźnym nawiązaniem do chorwackich klimatów, z niebieskim kolorem i logo z motywem fali, symbolizującym ruch i płynność chorwackiego wybrzeża.

MIGDAŁ STUDIO uwieczniło wnętrza RIVY, uchwyciwszy nie tylko estetykę, ale i atmosferę, którą Dina i Ben chcieli stworzyć. Ich zdjęcia są zaproszeniem do odkrycia tego wyjątkowego miejsca, gdzie każda wizyta staje się niezapomnianym doświadczeniem.