W dniach od 20 do 23 lutego 2024 roku, Poznań stanie się gospodarzem kolejnej edycji Targów Wnętrz HOME DECOR - wydarzenia biznesowego, które rokrocznie przyciąga kilkanaście tysięcy odwiedzających z blisko 70 krajów. Jest to spotkanie o największym międzynarodowym zasięgu w polskiej branży wnętrzarskiej i dekoracyjnej

Uczestnicy będą mieli okazję podziwiać nowości wśród dekoracji stojących i ściennych, oświetlenia, tekstyliów, ceramiki, szkła oraz innych elementów dekoracyjnych. Równocześnie, w sąsiednich pawilonach odbędą się największe targi meblowe w Europie Środkowo-Wschodniej - MEBLE POLSKA, prezentujące oferty niemal 300 firm z 15 krajów, rozlokowane w 7 pawilonach.

Scena INSPIRACJE

W dniach 21 i 22 lutego, organizatorzy Targów HOME DECOR zapraszają na Scenę INSPIRACJE (pawilon 10), gdzie eksperci związani z polskim designem i marketingiem wnętrzarskim podzielą się swoją wiedzą. Wydarzenie jest skierowane do szerokiego grona odbiorców, w tym projektantów, architektów, handlowców, producentów oraz dystrybutorów.

Czy AI przyniesie rewolucję w branży wnętrzarskiej?

Kto z nas nie zadaje sobie pytania: czy sztuczna inteligencja w branży wnętrzarskiej to ewolucja czy rewolucja? A może i jedno, i drugie? Na te i wiele innych pytań postara się odpowiedzieć Ernest Domaradzki (Forma Wizualna), prezentując praktyczne przykłady i realne zastosowania AI, które już teraz mogą być wykorzystywane w codziennej pracy projektowej. Ekspert przedstawi proces koncepcyjny wspierany przez generowanie wizualizacji do szkicu oraz zgłębi temat automatyzacji z udziałem sztucznej inteligencji, dzięki której umożliwia zwiększenie efektywności i skorzystania z rozwiązań wcześniej niedostępnych.

Instagram vs rzeczywistość - wyzwania projektowe 2024

Podczas panelu dyskusyjnego z udziałem znanych projektantek omówimy największe wyzwania związane z urządzaniem wnętrz w Polsce w 2024 roku. Wezmą w nim udział: Anna Błaszczyk z pracowni Artewizjon, Karolina Drogoszcz z Mango Investments oraz Antonina Sadurska z pracowni FUGA Architektura Wnętrz.

Sztuka dobierania dekoracji do ponadczasowych wnętrz

Kreowanie harmonijnego i estetycznie urządzonego wnętrza uznaje się za prawdziwą sztukę. Kluczowe jest tutaj umiejętne balansowanie między barwami, fakturami i formami, a także wyjątkowa zdolność do łączenia kontrastów i tworzenia równowagi, która jest przyjemna dla oka. Jednak to dopiero początek. Aby stworzyć przestrzeń, która w pełni odpowiada oczekiwaniom i charakterowi jej użytkowników, potrzebne jest coś więcej niż tylko ponadczasowa, dobrze zaprojektowana baza. Sekretem są dekoracje! Kamila Jakubowska-Szmyd (Milalook), stylistka i dekoratorka wnętrz, podczas panelu eksperckiego podzieli się swoją wiedzą na temat tego, jak dobierać dekoracje do różnych pomieszczeń, jak je ze sobą łączyć i na co zwracać szczególną uwagę przy ich wyborze.

Design z Polski - sukces na międzynarodowej arenie

Drugi dzień wydarzeń na scenie INSPIRACJE zostanie poświęcony polskiemu designowi. Kiedy był najlepszy czas dla polskiego designu? Zdaniem Anny Grużewskiej, redaktor naczelnej magazynu "Czas na Wnętrze" jest właśnie teraz! Polscy projektanci odnoszą sukcesy we wszystkich sektorach krajowej produkcji. Ich talent jest doceniany nie tylko w branży meblarskiej, która od dawna uchodzi za silną, ale również w takich obszarach jak oświetlenie, akustyka czy nawet specjalistyczne dziedziny, jak projektowanie urządzeń medycznych. Świadkami jesteśmy znaczącej transformacji w świecie projektowania, która jednak często umyka naszej uwadze. Prezentacja Anny Grużewskiej pozwoli nam przyjrzeć się tej zmianie z szerszej perspektywy, uwypuklając liderów innowacji oraz wschodzące talenty.

Najciekawsze realizacje Made in Poland

Czym charakteryzują się dzisiejsze najlepsze polskie projekty wnętrzarskie? Co sprawia, że zasługują na uwagę? Jakie kluczowe elementy, obowiązujące trendy oraz unikalne detale są obecne w tych realizacjach? Podczas wykładu "Made in Poland - polskie wzornictwo tworzy wyjątkowe wnętrza" na Scenie INSPIRACJE, Katarzyna Księżopolska z MAGAZIF.com dokona przeglądu fascynujących projektów z ostatnich lat. Skupi się na trzech głównych aspektach: aktualnych trendach w projektowaniu, analizie portfoliów pracowni, które się wyróżniają, oraz na innowacyjnych produktach, które nadają wnętrzom wyjątkowości.

Promocja za granicą - Polski design na światowych rynkach

Branża wnętrzarska w Polsce zyskuje na znaczeniu na arenie międzynarodowej, przyciągając uwagę klientów i inwestorów z zagranicy. Dzięki odważniejszym działaniom niż jeszcze kilka lat temu, polscy architekci, projektanci oraz producenci mebli i akcesoriów odnoszą sukcesy, stając się integralną częścią globalnej sceny wnętrzarskiej. Jakie strategie promocyjne stosują najlepsi w branży, aby zyskać rozpoznawalność za granicą? Jakie miejsca są kluczowe dla budowania międzynarodowej marki, a gdzie koniecznie powinno się zaistnieć? Na te pytania odpowie Justyna Siejka, współzałożycielka agencji Home Sweet Home PR, dzieląc się wiedzą na temat efektywnych metod promocji polskiego sektora wnętrzarskiego na świecie.

Dla uczestników targów HOME DECOR i MEBLE POLSKA udział w prelekcjach na Scenie INSPIRACJE jest bezpłatny.

Więcej informacji na: www.homedecor.pl