Jaki piękny jubileusz! Upływają dwie dekady twórczej ekspresji, z których rodzą się komfortowe wnętrza pełne stylu, pasji i unikatowego charakteru. Droga wiodąca do spektakularnego sukcesu nie była usłana różami, co jednak sprawia, że tym lepiej on smakuje. Celebracja kariery Katarzyny Kraszewskiej to świetna okazja, by wraz z nią spojrzeć i w przeszłość, i w przyszłość.

Zaproszenie do wizyty w pracowni Katarzyny Kraszewskiej, z którego chętnie skorzystali znakomici artyści, utalentowani rzemieślnicy, zaprzyjaźnieni projektanci wielu dziedzin oraz dziennikarze z prestiżowych tytułów medialnych o profilu architektoniczno-wnętrzarskim, miało fascynujący przebieg. Jubileuszowe spotkanie zamieniło się w podróż w czasie i przestrzeni - przez wnętrza niczym kapsuły czasu, których indywidualne historie splatają się w wielobarwną narrację o talentach, sile charakteru i inicjatywie.

Było zarazem okazją, aby przekonać się, jak mieszkania czy domy urządzane z pasją stają się nie tylko doskonałymi przestrzeniami do życia, ale też manifestacją spraw znacznie głębszych i bardzo osobistych. - Moim celem było i jest tworzenie przestrzeni, które przemawiają do serc i umysłów. Od 20 lat rozwijam wizje sięgające ponad funkcjonalność i poza estetykę, łącząc oba te kluczowe wymiary z emocjonalnym zrozumieniem klienta. Odbiór, z jakim spotykają się projekty i realizacje mojej pracowni, wskazuje, że to właściwa ścieżka - mówi jubilatka. Bez wątpienia!

Przez ciernie do gwiazd

Droga na szczyt nie była jednak łatwa. Swój pierwszy krok Katarzyna Kraszewska postawiła na niej już w VIII klasie szkoły podstawowej. Zachwycające wnętrza, które zobaczyła w magazynie "Twój Styl" - tak inne od ówczesnych standardów - wskazały jej, jak się miało okazać, kierunek działań na całe życie. - Wtedy podjęłam decyzję, że chcę, aby wszyscy ludzie otaczali się takim pięknem i czuli się lepiej. Usiadłam do rysowania, w dwa tygodnie skompletowałam teczkę i zdałam do liceum plastycznego - wspomina. Nie była to jednak zwykła nauka. - Całe liceum pracowałam, malując, rysując i tworząc makiety na zamówienie. Sama nauczyłam się programów graficznych. Pierwsze 3d Studio na dyskietce dostałam od kolegi w zamian za korepetycje z fizyki - uśmiecha się. A jej wyjątkowa pracowitość niezmiennie aż do teraz jest jednym z filarów sukcesu.

Z celującą oceną z dyplomu bez trudu dostała się na Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tam przeszła chrzest bojowy. Gdy dotarła do finału jednego z prestiżowych konkursów projektowych, okazało się, że… swój udział w zmaganiach powinna była zgłosić uczelni. Groziło jej nawet skreślenie z listy studentów! Podjęta jeszcze na studiach praca w jednym z warszawskich biur projektowych pokazała jej świat projektantów skupionych na biznesie - a Katarzyna Kraszewska od początku chciała biznes łączyć z wartościami artystycznymi, których w ówczesnym biurze brakowało. Dlatego w 2004 roku założyła własną pracownię, której szyldem krótko później, wyprzedzając trendy, stało się nazwisko architektki.

Spojrzenia w przyszłość

Dwadzieścia lat to bardzo młody wiek. Dlatego radosna celebracja w pracowni przy Wilczej 8 była przede wszystkim spojrzeniem w przyszłość - i to na wiele sposobów. - 20 lat temu rozpoczęliśmy naszą podróż w poszukiwaniu idealnych wnętrz. Dziś z dumą świętujemy naszą pasję, która przetrwała próbę czasu i trwa - powiedziała jubilatka. - Nasze projekty to nie tylko architektura i meble, to na równi także odkrywanie potrzeb i marzeń inwestorów, oraz ich realizacja. Tu do odkrycia wciąż jest bardzo wiele. Przez te dwie dekady wprowadziliśmy światło do życia naszych klientów, tworząc wnętrza, które promieniują ciepłem, inspiracją i harmonią. Teraz świat potrzebuje tych wartości chyba jeszcze bardziej niż u progu XXI wieku - podkreśliła.

Zespół pracowni Katarzyny Kraszewskiej nie ustaje więc w działaniu. Projektując wnętrza mieszkań i domów tworzy miejsca z przestrzenią także na przyszłe marzenia i aspiracje inwestorów. Jednak spojrzenie w przyszłość ma zarazem ważny wymiar technologiczny. Od stosowanych materiałów, które luksus łącza z zasadami zrównoważonego rozwoju, przez gamę instalacji i rozwiązań stawiających komfort na coraz wyższym poziomie, aż po innowacyjne sposoby komunikacji z klientami. Krok po kroku w przyszłość!

Kim jest Katarzyna Kraszewska

Katarzyna Kraszewska należy do grona czołowych polskich architektek wnętrz. Założona przez nią pracownia specjalizuje się w projektach premium, przygotowywanych dla najbardziej wymagających klientów. Architektka tworzy zarówno wnętrza prywatne, jak i komercyjne. Realizacje pracowni, powstające w najbardziej prestiżowych lokalizacjach w Polsce i daleko poza jej granicami (w całej Europie, na Bliskim Wschodzie czy w USA), zyskały uznanie w wielu międzynarodowych konkursach, są też regularnie publikowane w branżowych mediach wielu krajów.

Portfolio pracowni Katarzyny Kraszewskiej obejmuje ponad 250 zrealizowanych projektów. Każdego roku wraz z zespołem wyspecjalizowanych projektantów, wykonawców i dostawców architektka tworzy od 22 do 25 projektów o powierzchni od 180 do 3 500 000 metrów kwadratowych. Operuje przy tym budżetami powyżej 15 000 zł za metr kwadratowy.

Katarzyna Kraszewska przez 20 lat pracy twórczej zbudowała silną, rozpoznawalną markę osobistą, której fundamentem jest niezwykle wysoka jakość realizacji. Jako liderka stworzyła i zarządza spółkami o obrotach przekraczających 10 000 000 zł, jednocześnie łącząc role projektantki wnętrz, artystki, bizneswoman, a także matki i żony. Wierzy w ciągły rozwój, dlatego stale zdobywa nowe umiejętności zarówno w kraju, jak i za granicą.

Prywatnie uwielbia czytać książki, a każdą wolną chwilę poświęca na naukę. Ubóstwia podróże, które są jej największą inspiracją. Za miarę sukcesu uznaje bycie inspiracją dla innych, co zawsze było jej celem. Wiedziona tą ideą stworzyła platformę edukacyjną o nazwie www.dobryprojektant.pl, na której dzieli się wiedzą z zakresu projektowania, omawiając także zagadnienia związane z prowadzeniem autorskiej pracowni. Przez ostatnie lata Katarzyna Kraszewska zgromadziła wokół siebie społeczność projektantów, chcących nieustannie się doskonalić i otwartych na wspaniałą przyszłość projektowania wnętrz w Polsce, jaka maluje się na horyzoncie.

Kolejne 20 lat

O planach mówi w trybie dokonanym, wiedząc, że przez ostatnie 20 lat, zdobyła wiedzę i moc sprawczą, które zbudowały w niej odwagę do podejmowania coraz to nowych wyzwań. Aktualnie szerzej otworzyła się na współprace z klientami zagranicznymi. W tym roku biuro projektowe Katarzyna Kraszewska Architektura Wnętrz rozpoczęło pracę m.in. nad inwestycjami w USA, w Hiszpanii, w Niemczech, na Bali oraz na Bliskim Wchodzie. Wkrótce architektka zamierza również przedstawić światu efekt swojej wytężonej, kilkumiesięcznej pracy, jakim jest nowo powstająca spółka. Prywatnie Katarzyna Kraszewska planuje kolejne podróże, bo nic jej tak nie inspiruje i nie ładuje energetycznie jak aktywny wypoczynek na końcu świata. Kobieta nie do zatrzymania, z energią pozwalającą sądzić, że realizacja planów i marzeń to tylko kwestia czasu.