Zara Home, znana z dostępnych i precyzyjnie wykonanych mebli oraz akcesoriów, ogłasza premierę nowej kolekcji stworzonej we współpracy z belgijskim architektem i projektantem, Vincentem Van Duysenem. Kolekcja "Zara Home+ by Vincent Van Duysen | Collection 03" zadebiutowała 12 czerwca i jest dostępna na stronie zarahome.com oraz w wybranych sklepach stacjonarnych.

Nowy rozdział w historii Zara Home

Współpraca między Zara Home a Vincentem Van Duysenem rozpoczęła się w 2022 roku. "Collection 03" to kontynuacja tej współpracy, różniąca się od poprzednich edycji, które skupiały się na konkretnych przestrzeniach, takich jak salon czy jadalnia. Nowa kolekcja integruje elementy mające na celu wzbogacenie wcześniejszych propozycji, z naciskiem na estetykę i funkcjonalność.

Van Duysen, bazując na swoich najbardziej znanych projektach, nadał im nową perspektywę, zachowując przy tym swoje projektowe DNA. Kolekcja charakteryzuje się dynamicznym współgraniem form, łącząc stanowczość z subtelnością. Jak podkreśla Van Duysen: "Jako epikurejczyk ceniący sztukę i piękno, wprowadzam nowy wymiar, bardziej wrażliwy".

Kultowe elementy i nowe dodatki

Kolekcja kontynuuje dziedzictwo poprzednich edycji, koncentrując się na przedmiotach wykonanych z drewna, mosiądzu i bardziej rzeźbiarskich formach. Elementy te mogą służyć zarówno jako samodzielne dekoracje, jak i funkcjonalne dodatki do stołu, piedestału czy nocnej szafki. Jednym z głównych elementów kolekcji jest "Library System 01" - subtelny dodatek, który może być umieszczony wokół sofy, pełniąc rolę parawanu i miejsca na książki oraz inne przedmioty. Element ten wyróżnia się solidną drewnianą konstrukcją z wbudowanymi metalowymi pojemnikami.

Kolejnym meblem jest "Lounge Chair 02" - wolnostojące, niskie krzesło, będące dynamiczną wersją wcześniejszych projektów. Krzesło to łączy funkcjonalność z rzeźbiarskim charakterem, przypominając vintage'owe meble o abstrakcyjnych konturach. W kolekcji znajduje się również "Chaise Longue 01", wykonana ze skóry i barwionego dębu, inspirowana krzesłem z dawnej rezydencji Van Duysena w Antwerpii. Mebel ten łączy elegancję z funkcjonalnością, stanowiąc wyjątkowy akcent wnętrza.

Dodatki, które dopełniają całość

Nowa kolekcja obejmuje także "Rug 03" - pasiasty kilim w odcieniach beżu i ciemnego brązu, charakteryzujący się graficznymi elementami. "Cushion 01" to luźna poduszka kilimowa w ciemnym brązie, a nowe, ziemiste kolory całej kolekcji uzupełniają pokrowce na sofy.

Kolekcja "Zara Home+ by Vincent Van Duysen | Collection 03" dostępna jest od 12 czerwca na stronie zarahome.com oraz w wybranych sklepach stacjonarnych.

Kim jest i z czego słynie Vincent Van Duysen? Sylwetka artysty

Vincent Van Duysen to uznany belgijski architekt i projektant wnętrz, znany z minimalistycznego stylu i niezwykłej dbałości o szczegóły. Urodzony w 1962 roku, zdobył wykształcenie na kierunku architektury na Uniwersytecie Architektury Sint-Lucas w Gandawie. Swoją karierę rozpoczął w połowie lat 80., pracując dla renomowanych architektów, zanim założył własne studio w Antwerpii w 1990 roku. Van Duysen zyskał międzynarodowe uznanie dzięki swoim projektom, które łączą nowoczesność z ponadczasową elegancją.

Vincent Van Duysen

Jego prace charakteryzują się prostotą formy, użyciem naturalnych materiałów oraz doskonałą harmonią między funkcjonalnością a estetyką. Wśród jego najbardziej znanych projektów znajdują się zarówno luksusowe rezydencje, jak i przestrzenie komercyjne, takie jak sklepy i hotele. Jego unikalne podejście do designu, które kładzie nacisk na komfort, funkcjonalność i subtelną elegancję, sprawiło, że Van Duysen stał się jednym z najbardziej cenionych projektantów w branży.

Jego prace były wielokrotnie nagradzane i publikowane w prestiżowych magazynach o wnętrzach i architekturze. Współpraca z Zara Home to kolejny krok w jego imponującej karierze, który pozwala na szerokie udostępnienie jego projektów szerokiej publiczności.