Kilka przeprowadzek, by w końcu znaleźć projekt idealny

Przeprowadzali się już kilka razy, ale wreszcie, jak zgodnie twierdzą, trafili na właściwe miejsce do życia. Kasię i Grzegorza zachwyciło osiedle na obrzeżach Wrocławia, urzekło ich ono pięknym, nowoczesnym projektem.

80 metrów kwadratowych przestrzeni połączonej z 25-metrowym tarasem - to okazało się dokładnie tym, czego szukali dla siebie i mającej pojawić się niebawem na świecie córeczki. Kasia od początku miała bardzo klarowną wizję wymarzonego mieszkania - miało być eleganckie, najlepiej w jasnych, stonowanych kolorach ocieplonych złotymi akcentami. I koniecznie z kamienną podłogą.

Pomarańczowa sofa w salonie
Gipsowe popiersie Apollo, HK Living
Nasza propozycja
Gipsowe popiersie Apollo, HK Living
949 zł
Sofa Modern, Gubi
Nasza propozycja
Sofa Modern, Gubi
12762 zł
 Dywan Garden of Eden, yellow, Moooi
Nasza propozycja
Dywan Garden of Eden, yellow, Moooi
11280 zł
Kasia zawsze lubiła chłodne odcienie. Do czasu, gdy dała się namówić na elegancką sofa w stylu chesterfield. Od tamtej chwili pomarańcz stał się jej ulubionym kolorem. Projektantka przekonała właścicielkę również do drewna na podłodze – ułożyła je we francuską jodełkę. Na ścianie położyła tapetę marki Kek Amsterdam imitująca marmur.

Problemy ze znalezieniem architekta

Plan był jasno sprecyzowany, ale na wszelki wypadek, żeby wszystko poszło gładko, Kasia postanowiła zatrudnić profesjonalistkę. I tu zaczęły się kłopoty. Jedna projektantka nie przyjechała na spotkanie, z kolejną właściciele nie zupełnie się rozumieli…

- Przeżyliśmy trochę strachu - mówi Kasia. - Tym bardziej, że przyjście na świat maleńkiej Niny zbliżało się wielkimi krokami. Warto było jednak poczekać na Anię, zaufaliśmy jej w stu procentach już od pierwszego spotkania - wyjaśnia z ulgą.

Marmurowa tapeta do salonu
Fotel Pure Elegance z aksamitu, Kare Design
Nasza propozycja
Fotel Pure Elegance z aksamitu, Kare Design
3750 zł
Salon urządzono w eklektycznym stylu – łączy kobiecy glamour ze skandynawską przytulnością. Eleganckie fotele na złotych płozach udało się zestawić z prostym, drewnianym stołem. Nad nim zawisł efektowny żyrandol z białych kul.

Anna Rusiniak-Malinowska zna się na wnętrzach jak mało kto. Nie dość, że sama je projektuje, to ma również swój własny sklep, a w nim wszystko, co w eleganckim wnętrzu powinno się znaleźć: meble, wyjątkowe dekoracje, sztukę… Jak sama mówi o sobie jest „poszukiwaczką oryginalnego wzornictwa”. Takiej właśnie osoby szukała Kasia i w jej ręce oddała swoje mieszkanie.

Biało złota kuchnia
Lampa wisząca Aurelia
Nasza propozycja
Lampa wisząca Aurelia
1049 zł
Kuchnia jest częścią salonu, ale sprytnie ukrytą w głębi. Króluje tu biel i złoto. Nawet ściana między szafkami została pomalowana wodoodporną farbą w kolorze szlachetnego kruszcu. W robionej na zamówienie zabudowie mieszczą się wszystkie potrzebne do gotowania sprzęty i akcesoria.

Projekt inny niż oczekiwania?

Ania zaprojektowała wszystko praktycznie od zera. Wniosła „kilka” poprawek do wizji dewelopera: wyburzyła większość ścian, aby uzyskać wrażenie otwartej przestrzeni, przekształciła wiatrołap w funkcjonalny przedpokój, zaproponowała wykorzystanie wnęk w sypialniach na pojemne szafy, tak aby niepotrzebne rzeczy nie psuły wysmakowanej estetyki. I co najważniejsze - przedstawiła zupełnie odmienną od wyobrażeń Kasi wizję ich mieszkania.

Złota szafka okrągła
Okrągły regał ścienny, 60 x 15,5 cm, Madam Stoltz
Nasza propozycja
Okrągły regał ścienny, 60 x 15,5 cm, Madam Stoltz
320 zł
Dekoracyjna półka przypomina kształtem klasyczne barki w stylu art déco. Służy do eksponowania kolekcji ozdobnego szkła.

- Zaproponowałam podłogi z drewna i mnóstwo energetycznych kolorów - opowiada Ania. - To kompletnie kłóciło się z koncepcją właścicieli, ale po długich rozmowach udało mi się przekonać parę do moich pomysłów.

Dziś Kasia nie wyobraża sobie podłogi z jasnego kamienia i chłodnych kolorów. - Ania uświadomiła mi, że miałam inne wyobrażenia, a zupełnie inne potrzeby - mówi Kasia. - Kiedy urodziła się Nina zrozumiałam, że potrzebuję wokół siebie więcej przytulności i ciepła.

Tapeta w stylu Versace
Tapeta Versace IV
Nasza propozycja
Tapeta Versace IV
500 zł
Tapeta rumuńskiej marki Mind The Gap zainspirowana została witrażami holenderskich kościołów. W sypialni Kasi i Grześka sprawdza się jako odważny akcent, łączący mocny wzór i kolor. Na jej tle odcina się łóżko tapicerowane welwetem w odcieniu intensywnego pomarańczu.

A co na to Grzegorz? Właściwie od pierwszego wejścia polubił kobiecy wystrój. Dziś to miejsce cieszy ich każdego dnia. Z tarasu wchodzą po schodach na dach - tam urządzili zielony ogród. Kiedy pogoda na to pozwala, uwielbiają wieczorami spoglądać na niebo przez teleskop.

Tapeta w stylu Versace
Puf Cherry Honey Yellow
Nasza propozycja
Puf Cherry Honey Yellow
299 zł
Dobrze dobrane lampy i dodatki nadają charakter całej aranżacji – w tej kwestii Kasia i Ania zgadzały się od początku. W całym mieszkaniu konsekwentnie postawiły na kuliste klosze z mlecznego szkła i mosiądzu. Miękkie, welwetowe tkaniny wprowadzają elegancki sznyt i tworzą ciepłą atmosferę.