Strefa prywatna na parterze? To możliwe!

W porozumieniu z klientami, którzy przedstawili określoną wizję wnętrza, narodził się nietypowy układ funkcjonalny. Na dolnej kondygnacji zaprojektowana została część prywatna, sypialnia z garderobą, salon kąpielowy, pomieszczenie gospodarcze oraz komunikacja. Górna kondygnacja to otwarta strefa dzienna, a w niej salon, jadalnia, aneks kuchenny oraz mała toaleta. 

Cała przestrzeń utrzymana jest w delikatnych, pastelowych odcieniach. Wszechobecną biel, uzupełnia jasne dębowe drewno, naturalne beże, satynowe szarości i dyskretne pudrowe barwy podkreślone czernią detali. We wnętrzach pojawiają się także materiały wykończeniowe inspirowane naturą. Wybrane przestrzenie, otulone zostały przez lniane zasłony, które załamując promienie słoneczne tworzą przy tym przepiękne, miękkie światło wewnątrz apartamentu.

Schody dywanowe ze stalową balustradą

Niezaprzeczalnie przyciągającym wzrok elementem w mieszkaniu są schody. Indywidualnie zaprojektowane, potraktowane zostały jako swego rodzaju rzeźba. Proste w formie stopnie o konstrukcji dywanowej, uzupełnia ciemna stalowa balustrada. Wiele takich autorskich rozwiązań, można dostrzec w różnych częściach apartamentu. Schodom na poziomie parteru towarzyszy duża industrialna szklana ściana, która nadaje tym subtelnym wnętrzom nieco więcej charakteru.

Większość zabudów stałych została zaprojektowana i wykonana na specjalne zamówienie przez zaprzyjaźnionego stolarza. Pozostałe meble i inne elementy wyposażenia, starannie dobrano i osadzono w przestrzeni. - Decydując się na konkretne firmy od samego początku wiedzieliśmy, że chcemy połączyć polskie wzornictwo z europejskim. Ostatecznie nawiązał się dialog takich marek jak HAY, FAMEG, FLOS oraz wiele innych. - wspomina architektka.

- Mindful Architekci to młody zespół, lecz stworzony przez ludzi z wieloletnim doświadczeniem. Zajmujemy się nie tylko aranżacją wnętrz, ale również szeroko pojętym projektowaniem architektury. Kompleksowo podchodzimy do podejmowanych tematów. Łączymy ze sobą odważne i nowatorskie projektowanie, uwzględniające zrównoważone podejście i innowacyjne rozwiązania techniczne. Projektowanie to nasza pasja i styl życia. - podsumowuje Monika Jankowiak, właścicielka Mindful Architekci. Trzeba przyznać, że zaprojektowane wnętrze idealnie oddało założenie architektów i posłuży inwestorom na długie lata.