1. Zamiast tradycyjnej ściany

Niegdyś każde pomieszczenie wydzielano ścianami. Mieszkania miały sztywny układ pomieszczeń - niewielkich pokoików, mini kuchni i łazienek oraz wąskie korytarze. Dziś do poszatkowanego ścianami i niedoświetlonego wnętrza możemy wprowadzić nieco oddechu. Wystarczy połączyć salon z sypialnią za pomocą szklanych ścianek z drzwiami przesuwnymi. Nie należy się obawiać utraty prywatności, tę zapewni karnisz z elegancko udrapowaną tkaniną zamontowany przy tafli szkła.

Raumplus, drzwi S1500Air
Raumplus, drzwi S1500Air

2. Dyskrecja, kiedy jej potrzeba

Szklane ścianki z drzwiami to również świetny patent na wydzielenie małych aneksów na przykład na garderobę lub sypialnię. W obu przypadkach najlepiej sprawdzą się wypełnia z mlecznego szkła. Dzięki niemu nie musimy z przesadną perfekcją dbać o porządek. Wystarczy zamknąć przesuwne drzwi i wszystko zostanie zakryte przed okiem ciekawskich gości.

Raumplus, drzwi S3000 Air
Raumplus, drzwi S3000 Air

3. Więcej przestrzeni

Największym luksusem jest przestrzeń. Osoby żyjące na dużym metrażu mogą dodatkowo jeszcze wydobyć przestronność wnętrza. Sposobem na to jest wspólna strefa dzienna, w której salon kuchnia i jadalnia są właściwie jednym pomieszczeniem. Ich granice są umowne, jednak niekiedy z powodów praktycznych pojawia się konieczność wprowadzenia podziałów. Tu również sprawdzą się szklane ścianki i drzwi. Zamkniemy nimi kuchnię w trakcie gotowania czy gabinet dla lepszego skupienia w pracy.

Raumplus, drzwi, S1200 Air, otwierane synchronicznie
Raumplus, drzwi, S1200 Air, otwierane synchronicznie

4. Pasują niemal wszędzie

Do współczesnych domów świetnie pasują wielkoformatowe systemy ścianek i drzwi. Przykładowo marka Raumplus oferuje je w maksymalnym wymiarze 180 x 320 cm. Architektoniczne, proste formy i detale są naturalnym elementem nie tylko minimalistycznych wnętrz. Przez swój neutralny charakter również w mieszkaniach zaaranżowanych w bardziej dekoracyjny sposób mogą znaleźć swoje miejsce.

Natomiast zwolenników stylu industrialnego i loftowego zachwycą drzwi z szeroko rozstawionymi szprosami, kojarzące się ze starą fabryką. Ten model będzie dobrze pasować także do stylu glamour, opluent, boho czy nowoczesnej klasyki.

Raumplus, drzwi S1600
Raumplus, drzwi S1600

5. Szeroki wybór

Chociaż systemy składające się ze szklanych ścianek i drzwi przesuwnych mają generalnie proste wzornictwo, to jednak różnią się między sobą rodzajem systemu jezdnego (górny, dolny) szerokością ramy i uchwytami. Najnowsze rozwiązania wyróżniają się ultra cienką aluminiową ramą o szerokości zaledwie 12 mm, inspirowaną delikatnymi obramieniami zdjęć i obrazów.

Szklane drzwi przesuwne, fot. Raumplus
Szklane drzwi przesuwne, fot. Raumplus