Wyjątkowe wyzwanie: dodatkowe okno

Planując remont, właściciele mieszkania szukali kogoś, kto pomoże im zrealizować śmiały pomysł wybicia dodatkowego okna w ścianie za kanapą. Taka ingerencja w strukturę budynku wielorodzinnego wymagała uzyskania stosownych pozwoleń. Po załatwieniu formalności okazało się, że prace muszą zostać odłożone do zakończenia sezonu lęgowego ptaków, których gniazdo znajdowało się na drzewie za planowanym oknem. Mimo to, ostateczny efekt był warty trudu i czekania. Nowe okno stało się źródłem naturalnego światła, które wypełnia przestrzeń salonu, jadalni i otwartej kuchni przez cały dzień.

Nowoczesna kuchnia i przestrzeń dzienna

Właściciele mieszkania oraz ich dzieci lubią wspólnie gotować, dlatego jednym z kluczowych elementów projektu była przebudowa kuchni. Powiększono ją, aby swobodnie mogły w niej działać jednocześnie cztery osoby. Zamiast drewnianych, wiśniowych mebli, pojawiły się szafki w jasnym odcieniu szarości, idealnie komponujące się z białymi ścianami. Fronty z delikatną ramką i blaty z przypominającego marmur Calacatta spieku Laminam nadały wnętrzu elegancji.

Kuchnia została oddzielona od salonu półwyspem, który zapewnia dodatkową powierzchnię roboczą oraz liczne szafki. Akcenty w kolorze złota, takie jak relingowe uchwyty i oprawy lamp, wprowadzają klasyczny charakter. Jasna kolorystyka wnętrza potęguje wrażenie przestronności i świeżości, a rozjaśniony po renowacji parkiet harmonijnie dopełnia całość.

Przytulna strefa wypoczynkowa

Architektki zadbały również o wygodną strefę wypoczynkową. Lekka, jasnoszara sofa z szezlongiem oraz kawowy stolik z manufaktury VINCE Design zachęcają do relaksu. Stolik zdobi unikalna kompozycja barwnych plam, uzyskana dzięki technice marmurkowania, która sprawia, że każdy mebel jest niepowtarzalny. Aranżację uzupełnia ciemne krzesło "Matisse" z rattanową siateczką oraz lampa i rzeźba na parapecie.

Biokominek jako centralny punkt salonu

Aby wizualnie oddzielić salon od jadalni, architektki zaprojektowały biokominek. Jego dolna część, obudowana spiekiem Laminam, pełni funkcję szafki, a powyżej umieszczono telewizor. Biokominek nie tylko podkreśla nowoczesny charakter wnętrza, ale także dodaje mu przytulności i ciepła.

Elegancka i funkcjonalna sypialnia

Podczas projektowania sypialni, właściciele zaznaczyli, że ze względu na alergię na kurz, nie chcą tapicerowanego wezgłowia. Architektki zaprojektowały więc panel z fantazyjnie ułożonych paneli drewnianych. Symetrycznie zawieszone po bokach lustrzane lampki "Sky-Fall" marki Lodes oraz niewielkie szafki nocne dopełniają aranżację. W zabudowie przy ścianie pierwsze skrzypce gra efektowna biblioteka, wykonana z aluminium lakierowanego na kolor drewna, z podświetlanymi półkami, które eksponują księgozbiór.

Zielony raj nastolatki

Pokój córki właścicieli również przeszedł metamorfozę. Miłośniczka roślin zyskała przestrzeń idealnie dostosowaną do swoich potrzeb. Na jednej ze ścian zawieszono półki na rośliny, a przeciwległą pomalowano na intensywny zielony kolor, inspirowany monsterą. Białe biurko i fotel kontrastują z tłem, a drewniane obudowanie wnęki na łóżko oraz firanka dodają wnętrzu przytulności. Szuflady pod wyższym niż standardowe łóżkiem zapewniają dodatkowe miejsce do przechowywania.

Wnętrza pełne ciepła

Mimo nowoczesnego i powściągliwego stylu, wszystkie wnętrza urzekają domowym ciepłem. Sekretem przytulności są naturalne materiały oraz starannie dobrane tkaniny i dekoracje. Magdalena Krupczak i Karolina Strojecka-Kwapisz z pracowni Kanon Design zadbały o każdy detal, tworząc przestrzeń, która nie tylko cieszy oko, ale także jest funkcjonalna i dostosowana do potrzeb mieszkańców.

Podsumowanie

Metamorfoza mieszkania na warszawskich Bielanach, przeprowadzona przez pracownię Kanon Design, to doskonały przykład, jak przemyślany projekt architektoniczny może odmienić przestrzeń życiową. Dzięki śmiałym pomysłom, jak wybicie dodatkowego okna, oraz dbałości o detale, wnętrza stały się jaśniejsze, bardziej przestronne i funkcjonalne. Projektanci udowodnili, że nawet w bloku można stworzyć przestrzeń pełną światła i domowego ciepła.

Autor
Mieszkanie w bloku na warszawskich Bielanach. Lokalni architekci w akcji!
Redakcja portalu
Redakcja portalu CzasNaWnętrze.pl to zespół pasjonatów designu i aranżacji wnętrz. Dzielimy się inspiracjami, poradami i najnowszymi trendami w urządzaniu przestrzeni....