Życie jak w Madrycie! Kolorowy dom z elementami vintage

Urodzona w Barcelonie Gabriela Palatchi czerpie inspiracje z bogactwa doświadczeń życiowych zdobytych podczas pobytu w różnych zakątkach świata - od Szwajcarii, przez Amerykę, Turcję, aż po Hiszpanię. Jej pasja do gotowania i miłość do designu przejawiają się w każdym zakątku jej trzypiętrowego mieszkania, które dzieli z rodziną. Dom Gabrieli jest pełen życia, koloru i osobistych akcentów.

Dwa połączone ze sobą salony mogą pełnić różne funkcje relaksacyjne w zależności od liczby gości lub też ich potrzeb. Na pierwszym planie biała sofa Teddy-Bouclé Alba od Westwing Collection otrzymała towarzystwo w postaci okrągłej poduszki Teddy Dotty. Marmurowa taca dekoracyjna Venice z Westwing Collection.

Przemyślane użycie koloru okazało się kluczem do harmonii w jej eklektycznych wnętrzach, każdemu bowiem pomieszczeniu przypisano jeden kolor przewodni, co pozwoliło na stworzenie spójnej, a zarazem dynamicznej przestrzeni. Na przykład salon, gdzie dominuje czerwień, wypełniają zaokrąglone meble, jak sofa czy stolik kawowy, które nadają pomieszczeniu charakteru i głębi. Gabriela uwielbia przedmioty vintage, które nie tylko zdobią jej dom, ale także opowiadają swoje historie. W jej przestrzeniach mieszają się trendy z duchem minionych czasów, tworząc unikatowe i zapadające w pamięć aranżacje. 

Zielone ściany w jadalni mają spokojny, wyciszony odcień, a brązowe meble wprowadzają dodatkowe skojarzenia z piknikiem na świeżym powietrzu wśród drzew. Biały sufit optycznie podwyższa przestrzeń oraz odbija dzienne światło, które wpada przez wykuszowe okno. Nad stołem jadalnianym zawisła perełka klasyki designu – lampa Sputnik, której wzór jest niemal synonimem stylu vintage.

Dom opowiadający historię o właścicielach

Madrycki dom został wybrany po długich poszukiwaniach jako idealne miejsce łączące prywatność z przytulnością. Gabriela i jej mąż cenią sobie możliwość kreowania przestrzeni, która odzwierciedla ich osobowości i wspólne zainteresowania, dlatego oboje z procesu projektowania i urządzania domu zrobili prawdziwą przygodą. Gotowanie to dla pani domu nie tylko zawód, ale także sposób na wyrażenie siebie oraz miłości dla bliskich.

Domowy bar to zbiór vintage’owych mebli i dodatków, jak choćby stojąca pod ścianą stalowa konstrukcja z drewnianymi półkami, szufladami oraz szafką. Podobne meble projektowane były w połowie ubiegłego wieku także w Polsce i wciąż można je znaleźć na targach staroci lub w wyselekcjonowanych sklepach internetowych. Choć oczywiście najprościej jest odziedziczyć je po babci.

W swojej kuchni tworzy kulinarne dzieła, inspirując się zarówno doświadczeniem babci oraz mamy, jak i tym, które zdobyła podczas własnych licznych podróży. Posiłki serwowane są w zielonej jadalni, którą zaprojektowano z myślą o komforcie podczas długich, wspólnych posiłkach. Podczas tych wspaniałych chwil rodzina oraz przyjaciele mogą dzielić się sobą.

Komoda Tola and Black od G-Plan to rarytas z lat 50. XX wieku dla miłośników stylu mid-century.

W swoich projektach, zarówno tych zawodowych, jak i domowych, Gabriela czerpie inspirację od swoich klientów, ale przede wszystkim z kolorów i odcieni, które wpływają na jej kreatywne decyzje. Praca z takimi markami jak Dior, Mango czy Hermès pozwala jej na ciągłą zmianę i adaptację, co jest odzwierciedleniem jej niespokojnej natury. Odwiedzając dom Gabrieli Palatchi, nie tylko zanurzamy się w jej kolorowy świat, ale również odkrywamy, jak ważne są osobiste pasje i historie w tworzeniu niepowtarzalnych wnętrz.

Lustro ścienne Stream z Westwing Collection ma drewnianą ramę o wijącym się kształcie.
Pokoik dziecięcy to kraina subtelności. Tapeta z wzorem delikatnych listków pnączy wprowadza nastrój niemal rajski, a naturalne materiały jak rattan czy drewno podkreślają, jak ważny dla rodziców jest kontakt ich dziecka z naturą od najpierwszych momentów życia.

Tutaj każdy kąt opowiada inną historię, a miłość do designu i gotowania splata się w harmonijną całość. Jest to przestrzeń, w której design spotyka się z funkcjonalnością, tworząc idealne tło dla życia pełnego pasji do gotowania, designu i elementów vintage. Kolekcje ceramiki, starannie dobrane meble, a także liczne skarby znalezione na targach staroci świadczą o niezwykłej pasji pani domu do tworzenia osobistych, inspirujących przestrzeni, w których każda chwila jest ważna i piękna.