T-shelf - okap w stylu loftowym

Styl loftowy i industrialne akcenty cieszą się niesłabnącą popularnością. Tego rodzaju efekt estetyczny zapewni kuchni okap wyspowy T-Shelf. Nowy model ma aż 180 cm długości, matowo czarne wykończenie i architektoniczną formę. To sprawia, że jest mocnym elementem wystroju, kształtującym charakter kuchni. Co więcej, jego półki z przydymionego szkła są idealne do przechowywania szkła lub ceramiki, przypraw czy też doniczek z ziołami. Okap zapewnia więc pełną personalizację przestrzeni nad wyspą, która tym samym staje się jej estetyczną kropką nad i. Urządzenie funkcjonować może jako pochłaniacz (z recyrkulacją) lub wyciąg podłączony do kanału wentylacyjnego. Oba są przy tym równie i nieprzeciętnie wydajne (do 750 m3/h), a dzięki technologii Sound Pro pracują niezwykle cicho.

Franke, okap T-Shelf

Air Hub - okap i filtr powietrza w jednym

Słowem kluczem w dzisiejszych czasach jest multifunkcyjność. Poszukujemy rozwiązań, które spełniają różne potrzeby, serwując nam wiele w jednym. W tym duchu zaprojektowane zostały nowe okapy z serii Air Hub, łączące podstawową rolę okapu z… filtrowaniem powietrza. Badania pokazują, jak wiele czynników powoduje, że powietrze wewnątrz pomieszczeń jest często nawet bardziej zanieczyszczone niż to za oknami. Rola filtrów powietrza jest więc niebagatelna.

Zintegrowany z okapami Air Hub moduł filtrujący oczyszcza i usuwa z powietrza do 99,99% wirusów i bakterii i pracuje niezależnie od trybu okapu. Dzienny program filtrujący służy szybkiej i intensywnej dezynfekcji. Opcja nocna zapewnia długi cykl przy minimalnym poziomie hałasu. Włącza się automatycznie każdej nocy. Skuteczność filtra została przetestowana i potwierdzona przez laboratorium Uniwersytetu w Sienie.

Franke, okap AirHub

AQ Sense - okap z ekranem

O czyste domowe powietrze zadbają również okapy z nowej serii AQ Sense, wyposażone w specjalny czujnik monitorujący obecność lotnych związków organicznych, a także temperaturę i wilgotność otoczenia. Urządzenia wyposażone są w tryb AUTO. Jego wybór sprawi, że okap włączy się, gdy będzie to konieczne, a przestanie działać, gdy powietrze zostanie odświeżone. Natomiast jedna z wersji okapu posiada nawet zintegrowany z frontem 21,50-calowy ekran dotykowy z wbudowaną przeglądarką internetową. Dzięki czemu w kuchni można poszukać w inernecie przepisów na pyszne dania, oglądać poradniki o gotowaniu, przeczytać wiadomości czy słuchać muzyki. Do urządzenia podłączyć można również elektroniczną nianię oraz kamery, co pomoże w kwestii bezpieczeństwa domu czy nadzoru nad bawiącymi się w innym pokoju dziećmi. 

Franke, okap AQ Sense

Nowe okapy firmy Franke zdobią kuchnię swym oryginalnym designem lub przeciwnie harmonijnie - wtapiają się w przestrzeń. Pomagają również stworzyć zdrowe domowe środowisko sprzyjające wypoczynkowi. A przede wszystkim sprawiają, że kuchnia staje się przyjaznym miejscem, w którym jeszcze chętniej przebywamy.

Więcej informacji na: www.franke.pl