Jeśli tak, lepiej wybrać meble ze zdejmowanymi pokrowcami, które można wyprać. A gdy się zniszczą, łatwo uszyć nowe, bez konieczności oddawania do tapicera.

Sofa 3 osobowa Boston, Aris Meble, nierozkładana, szerokość 215 cm, głębokość 97 cm, wys. 85 cm. Obicie z tkaniny lub skóry Sofa Palermo, Almi Décor, szerokość 201 cm, głębokość 97 cm, wysokość 101 cm. Obicie ze skóry naturalnej Sofa Rapsodia, Kler, składa się z elementów, z których można budować kanapy wolno stojące oraz narożniki
Sofa 3 osobowa Boston, Aris Meble, nierozkładana, szerokość 215 cm, głębokość 97 cm, wys. 85 cm. Obicie z tkaniny lub skóry. Cena od 2020 zł Sofa Palermo, Almi Décor, szerokość 201 cm, głębokość 97 cm, wysokość 101 cm. Obicie ze skóry naturalnej. Cena 9900 zł Sofa Rapsodia, Kler, składa się z elementów, z których można budować kanapy wolno stojące oraz narożniki. Cena od 2500 zł

Nowoczesne tkaniny obiciowe są wykonywane z mikrowłókien odpornych na zaplamienia i zabrudzenia. Należy do nich mikrofibra (mieszanka poliestru i poliuretanu), w którą trudno wnikają płyny (pozostają na jej powierzchni w formie kropelek), dzięki czemu łatwo się ją czyści. Do tego typu materiałów należy też efektowna alcantara, której wytrzymałość nadaje poliester, zaś miękkość zawdzięcza poliuretanowi. Jednak nawet tak odporne tkaniny wymagają regularnej pielęgnacji - odkurzania i czyszczenia środkami do prania tkanin obiciowych.

Skóra jest materiałem bardzo trwałym i eleganckim. Pamiętać jednak trzeba, że reaguje na zmiany wilgotności i temperatury. Aby jak najdłużej była miękka i elastyczna, powinna być 2 do 4 razy w roku konserwowana (częściej jesienią i zimą, gdy w domach grzeją kaloryfery). Należy stosować środki przeznaczone specjalnie do pielęgnacji naturalnej skóry. Intensywne zabrudzenia i plamy należy usuwać jak najszybciej.

Meble wypoczynkowe bywają tapicerowane tańszym, sztucznym substytutem skóry naturalnej. Ekoskóra nie jest wrażliwa na zmienne warunki panujące we wnętrzach, ale ma poważną wadę - nie chłonie wilgoci i przykleja się do ciała, co w gorące dni jest nieprzyjemne.