Dywany monochromatyczne dla minimalistów 

Popularny dywany ze wzorami raczej nie przypadną do gustu fanom minimalistycznych aranżacji. W takim przypadku warto sięgnąć po bardzo modne dywany jednokolorowe, które świetnie wpisują się w obowiązujące trendy. Gwarancją przytulności są bawełniane modele o grubym splocie, które pasują do inspirowanych naturą pomieszczeń w stylu skandynawskim. Wyrazistym dodatkiem może natomiast być dywan w bordowym kolorze.

Monochromatyczne modele świetnie sprawdzą się także w mieszkaniach urządzonych w stylu industrialnym. W tym wypadku warto sięgnąć po modne szarości, dobrym kierunkiem może okazać się również klasyczna czerń oraz neutralna biel. Strzałem w dziesiątkę mogą ponadto być szare dywany z geometrycznym wzorem np. kwadratami lub trójkątami. Do eleganckich wnętrz mogą natomiast pasować inspirowane szlachetnymi kamieniami dywany z kolekcji Macieja Zienia.

Dywany dekoracyjne dla artystycznych dusz

Zupełnym przeciwieństwem minimalistycznych dywanów jednokolorowych są modele o dekoracyjnym charakterze. Takie dywany często przypominają wieszane na ścianach obrazy i mogą z powodzeniem posłużyć jako główna ozdoba pomieszczenia. W ofercie dywanów dekoracyjnych sklepu AlmiDecor dominują produkty inspirowane nowoczesną sztuką i malarstwem abstrakcyjnym.

Geometryczne wzory tworzące na materiale ciekawe obrazy mogą podkreślić zamiłowanie domowników do sztuk. Dekoracyjny dywan z abstrakcyjnymi motywami idealnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, w których również inne elementy wyposażenia mają lekko futurystyczny charakter. Tego typu modele to świetne rozwiązanie dla właścicieli małych mieszkań, w których brakuje miejsca na oryginalne dekoracje.

Dywany łatwoczyszczące dla alergików

Już dawno minęły czasy, w których alergicy musieli rezygnować z modnego elementu dekoracyjnego podłogi. Obecnie sporą popularnością wśród klientów AlmiDecor cieszą się dywany łatwoczyszczące, które wyróżniają się właściwościami hipoalergicznymi. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na czystym mieszkaniu bez konieczności poświęcania dużej ilości czasu na porządki.

Dywany łatwoczyszczące można utrzymać w dobrym stanie już przy pomocy samego odkurzacza. Technologia Easy Clean utrudnia zarazkom przedostawanie się w głąb materiału, dzięki czemu takie modele można śmiało umieścić w pokoju dzieci. Wśród dywanów łatwoczyszczących nie brakuje ciekawych projektów, które przyozdobią pomieszczenie i będą pasować do różnych stylów.