Moda na przesuwne drzwi w szafach i garderobach nie przemija. Standardowe drzwi i fronty oznaczają, że przestrzeń przed meblem musi być wolna, w innym wypadku nie da się ich otworzyć. Systemy przesuwne dają możliwość łatwiejszego projektowania pokoi, bowiem nawet duże szafy nie wymagają ogromnej przestrzeni z przodu do ich wygodnego użytkowania.

Specjalnie zaprojektowane systemy drzwi przesuwnych Hettich TopLine L i Hettich TopLine XL pomagają zaprojektować ciekawe (i bardzo duże) meble do przechowywania.

System do drzwi przesuwnych TopLine L:

Estetycznie i wygodnie

Oba systemy Hettich TopLine wyróżniają się niesamowitą lekkością pracy oraz cichym i płynnym ruchem. Oznacza to możliwość ich instalacji nawet w sypialniach oraz pokojach dziecięcych, bowiem ich użytkowanie na pewno nie zakłóci snu. Za pomocą tych systemów można do woli projektować ciekawe i pojemne szafy. Systemy Hettich TopLine L i Hettich TopLine XL posiadają doskonałe właściwości jezdne oraz charakteryzują się płynnym i lekkim otwieraniem. Ich rolki poruszają się cicho nawet po większym przestoju. Specjalna amortyzacja sprawia, że drzwi nie trzaskają, a po otwarciu utrzymują pozycję.

Prowadnice charakteryzują się minimalnym uskokiem, co pozwala jeszcze lepiej zagospodarować przestrzeń w szafie. Z kolei co ważne, z zewnątrz (nawet po otwarciu szafy) nie zauważymy żadnych śrub ani metalowych elementów.

Hettich TopLine L

Hettich TopLine L to system do nakładanych drzwi przesuwnych z górnym mechanizmem jezdnym, który pozwala lekko i bez wysiłku otwierać oraz zamykać drzwi o wadze do 50 kg oraz szerokości od 55-150 cm i wysokości do 260 cm.

Hettich TopLine XL

Drzwi o wadze 50 kg wydają się niezwykle ciężkie, ale dla jeszcze większej swobody projektowania powstał system Hettich TopLine XL, który może obsługiwać drzwi dwa razy cięższe od Hettich TopLine L - o wadze do nawet 100 kg, szerokości 60-200 cm oraz wysokości do nawet 300 cm.

Hettich TopLine - instrukcja montażu

Użytkownicy bardzo cenią sobie prosty oraz intuicyjny montaż obu systemów. Zarówno instalacja Hettich TopLine L, jak i Hettich TopLine XL jest szybka oraz bezpieczna. Odpowiednio zaprojektowane drzwi mogą być postawione na podłodze, a my nie musimy martwić się o uszkodzenie wózków dolnych. Wystarczy przykręcić obie bieżnie oraz po prostu wpiąć prowadzenie dolne, bez potrzeby użycia narzędzi. Amortyzacja Silent System jest już zamknięta w profilu jezdnym. Oba systemy posiadają także ochronę przed nieprawidłowym montażem.

Więcej informacji na: web.hettich.com/pl