Jednym z najważniejszych symboli Wielkanocy jest jajko. Oznacza żywotność, rodzące się życie, nowy początek, odrodzenie wewnętrzne, tkwiący w nas potencjał. Dlatego jajek zdecydowanie nie powinno zabraknąć na świątecznym stole, również w ozdobach czy stroikach. Zastanawiasz się, jak samodzielnie wykonać coś, co cieszyłoby oko? Zobacz nasze pomysły na proste dekoracje wielkanocne z wykorzystaniem szkła. Nawet jeśli nie masz rozwiniętych zdolności manualnych, poradzisz sobie znakomicie.

Bukiet z jajem

Taki mariaż delikatnie podbarwionych jajek i wiosennych kwiatów znakomicie oddaje klimat rozkwitającego życia. Jak przygotować dekorację wielkanocną? Najpierw pofarbuj kilka jajek, wrzucając je do wody z łupinami cebuli. Weź szklany wazon na świece. Wstaw do niego mały pojemnik wypełniony wodą. W płynie umieść łodyżki kwiatów, na przykład tulipanów czy narcyzów. Dookoła poukładaj jajka, dodając też kilka niepomalowanych. Teraz pozostaje Ci już tylko cieszyć się efektami swojej pracy!

Odrobina nieba

Jajka w kolorze niebiańskiego błękitu od razu wzbudzają zachwyt. Jak uzyskać taki efekt? Najpierw pofarbuj jajka na niebiesko. Możesz użyć gotowego barwnika, ale polecamy też liście czerwonej kapusty. Przez około pół godziny gotuj połówkę główki w litrze wody. Odcedź liście, po czym do wywaru dodaj dwie łyżki octu i soli. Zanurz jajka. Im dłużej będziesz je tam trzymać, tym bardziej intensywny kolor uzyskasz. Następnie uwij proste gniazdko, wykorzystując giętkie gałązki, na przykład wierzbowe. W gotowym gniazdku ulokuj jajka. Dodaj też kilka obok - niech stoją w szklanych kieliszkach na jajka. Dookoła malowniczo porozrzucaj trochę piórek.

Lewitujące wydmuszki

Nie sposób się napatrzeć na jajka, które zdają się magicznie unosić w powietrzu. Chcesz stworzyć coś tak przykuwającego uwagę? Zatem do dzieła! Będziesz potrzebować szklanego wazonu cylinder. Dno wyłóż drobnymi kamyczkami. Na to połóż cienką warstwę torfu lub małych kawałeczków drewna. Następnie w środku naczynia umieść mech. By ozdoba stała się sympatyczniejsza, dodaj porcelanową figurkę zajączka. Teraz pora na górę dekoracji. Zwiąż sznurkiem pęk gałązek bazi. Za pomocą cienkiej nici przywiąż do gałęzi kilka wydmuszek jajek, a następnie połóż wiązankę na wazonie tak, żeby wydmuszki znalazły się wewnątrz.

Który pomysł na proste dekoracje wielkanocne podoba Ci się najbardziej? Trzymamy kciuki, by chociaż jedna z nich pojawiła się na Twoim świątecznym stole. I oczywiście życzymy Ci rodzinnych, zdrowych i pełnych radości świąt!

Więcej informacji na: www.szklanydom.pl