I nie ma w tym nic dziwnego, urządzenia opalane drewnem zapewniają swojego rodzaju autonomię - stajemy się niezależni od sieci energetycznej. Mając zapas odpowiedniego drewna możemy się ogrzać, a w wypadku niektórych modeli takich jak na przykład najnowsza Saga 107 oraz 101 czy też duży Tai 55 lub rustykalny 40CBS możemy nawet ugotować na nich obiad, niezależnie od sytuacji na rynku energetycznym.

Tai 55 z płytą w aranżacji

Tani i szybki montaż piecyka

Dodatkowo, montaż piecyka w domu jest stosunkowo szybkim i tanim zabiegiem który można bez problemu wykonać w całkowicie wykończonym domu. Instalacja zajmuje do kilku godzin i jest możliwie mało inwazyjna, wymaga jedynie podłączenia się do komina. W porównaniu z takim źródłami ogrzewania jak np. pompy ciepła, jest to olbrzymia oszczędność zarówno czasu jak i pieniędzy.

760MD wraz z płytą

Do jakich pomieszczeń możemy wstawić piece wolnostojące?

Wolnostojące piece na drewno idealnie nadają się również do ogrzewania miejsc pracy, takich jak biura, ale również warsztaty samochodowe czy mniejsze zakłady produkcyjne. Obecnie podwyżki cen gazu i prądu są najbardziej dotkliwe dla przedsiębiorców, więc coraz częściej można zobaczyć piece na drewno już nie tylko w domach, ale i w placówkach komercyjnych już nie tylko jako ozdoba czy też urządzenie z którego się korzysta tylko podczas szczególnych okazji, ale jako funkcjonalne, codzienne źródło ciepła.

Piecyk 40CBS wraz z płytą do gotowania

Więcej informacji na: dovre.com.pl