To fakt, style wnętrzarskie nie zmieniają się tak dynamicznie jak branża modowa. Niemniej jednak widać pewne spójne tendencje zakupowe wśród naszych klientów czy w projektach architektów wnętrz. Ostatnie dwa burzliwe lata pokazały, że każdy z nas chce by jego dom był oazą spokoju, naszym bezpiecznym azylem.

Czy zatem projektanci odchodzą od stylu loftowego?

Niekoniecznie. Styl loftowy nie wyklucza wcale "ciepłego" wnętrza. Odpowiedni dobór dodatków i światła nada mu odpowiednio przytulny charakter. I oczywiście pierwsze skrzypce gra tutaj główny element wyposażenia salonu czyli sofa lub narożnik.

I właśnie ten mebel stanowi centrum naszego domu. To on skupia w sobie wszystkich niezależnie od pory dnia. Czy możecie Państwo wskazać zatem jak wygląda taka idealna sofa lub narożnik?

Idealna sofa? To taka, którą sami sobie "stworzymy". W livingroom wiemy, że mebel ma być perfekcyjny dla osoby która go kupuje. Każdemu z naszych klientów dajemy możliwość decydowania nie tylko o tapicerce, ale i o układzie bryły, funkcjach dodatkowych, a nawet wypełnieniu siedzisk. Zależy nam bowiem, by mebel idealnie pasował do użytkownika i całego domu. Dodatkowo mamy w swojej ofercie meble modułowe, które da się dowolnie przestawiać i tworzyć nowe układy. Doskonałym przykładem będzie model Odilla, który z dużego narożnika może zamienić się w razie potrzeby w dwie mniejsze sofy. Albo model Molto, który jest jednym z naszych bestsellerów. Ten model jest typowym "podusiakiem", który wręcz przytula jak się na nim usiądzie.

Mebel, który przytula?

Tak! Niezwykle miękkie poduchy dają uczucie wyjątkowego komfortu. Wystarczy kubek herbaty, koc i przepadamy na długie godziny.

A co dla osób, które nie są fanami tak mocno miękkich kanap? Co dla tych wolących bardziej nowoczesne meble?

Dla nich też mamy kilka propozycji. W zależności od potrzeb i wymagań danego klienta, mamy modele bardziej nowoczesne. Jednym z nich może być model Lauria. To przepiękny designerski model, który mimo dość "smukłej" formy dalej gwarantuje bardzo duży komfort wypoczynku. Ponadto ma on regulowane zagłówki i oparcia, dzięki czemu jeszcze lepiej dostosowuje się do wymagań użytkownika.

To świetnie, że meble mają takie opcje. Ale nie da się przecież dopasować kanapy pod każdego z domowników?

Nic bardziej mylnego! Meble z linii MOVE, to meble z funkcjami dodatkowymi, które można dopasować pod preferencje każdego domownika. Możemy na przykład zamówić model Formia, w którym każde siedzisko wyposażone będzie w wysuwany podnóżek oraz dodatkowe zagłówki, a całość uzupełnimy wysuwanym longchairem w wersji XXL. Gwarantujemy, że sprawdzi się to nawet w 4 osobowej rodzinie.

A jak wygląda sprawa kolorów i tkanin? Czy Polacy mają swoje preferencje przy wyborze tapicerki?

Zdecydowanie w dalszym ciągu króluje bezpieczny beż i szarości. Powoli odchodzimy od butelkowej zieleni i granatów. A co do tkanin to przede wszystkim liczy się to, by były one praktyczne. W swojej ofercie mamy klasyczne welury, drobne plecionki, przyjemne w dotyku szenile. Największym jednak hitem są tkaniny łatwo czyszczące picobello oraz ekologiczna tkanina regain wykonana z przetworzonych butelek PET. Widać bardzo dużą świadomość klientów w kwestii dbałości o środowisko.

Oferta livingroom jest naprawdę szeroka. Czy potraficie Państwo wskazać zatem hity przyszłego roku?

Według nas najbliższy rok dalej będzie obfitował w jasne kolory wnętrz. Uważamy, że projektanci będą tworzyć wnętrza do odpoczynku. Do swoich salonów szukać będziemy mebli z funkcjami relaks zwiększającymi komfort. Czy będzie to fotel czy sofa zależy już od możliwości danego wnętrza. Nas na pewno cieszy, że Polacy są coraz bardziej otwarci w kwestii wzorów mebli. Nie szukają już tylko funkcji spania, ale właśnie mebli, które się wyróżniają na tle pozostałych. A czy to będzie klasyczny wielki "mięciuch", czy smukły mebel? Tą decyzję pozostawiamy naszym klientom. Bo my meble dopasowujemy pod  indywidualne potrzeby.

Więcej informacji na: livingroom.pl