Po ukończeniu Francuskiego Instytutu Wzornictwa Przemysłowego i sześciu latach terminowania u braci Bouroullec, Constance Guisset zaczęła robić błyskotliwą karierę. W 2008 roku zdobyła nagrodę podczas Design Parade, a następnie Grand Prix miasta Paryża dla młodych projektantów, dała się też zauważyć na targach meblowych w Mediolanie.

Jej projekty cechuje wyjątkowa lekkość, delikatność, wręcz baśniowa nierealność. Wydaje się, że zawieszone są w powietrzu. W akwarium Duplex, które jest jednocześnie klatką, ryby i ptaki dzielą tę samą przestrzeń, zwykły kosz na śmieci zamienia się w magiczną wieżę. W polu zainteresowań Constance Guisset jest nie tylko wzornictwo. Ma na swoim koncie liczne scenografie teatralne oraz film o zabawkach mechanicznych "Les rêves de Toto et Tata".

Constance Guisset uchodzi za osobę, która niczego się nie boi i wszystkiego gotowa jest spróbować; studiowała m.in. zarządzanie w Indiach, grała w drużynie piłki ręcznej, administrowała jedną z paryskich galerii, a nawet brała udział w kampanii wyborczej... japońskiego gubernatora w Tokio.

Lista wystaw i nagród zdobywanych przez Constance Guisset pęcznieje z roku na rok. Wieńczy ją ubiegłoroczny tytuł "Twórcy roku" przyznany przez organizatorów słynnych paryskich targów wnętrzarskich Maison et Objet, które gromadzą najlepsze studia projektowe, manufaktury i designerów z całego świata.