Izraelski duet Raw-Edges pracujący w Londynie od kilku lat zachwyca świat designu swoimi odważnymi, bezkompromisowymi projektami. Wykreowane przez nich przedmioty są ozdobą muzeów sztuki współczesnej, a także domów, których właściciele doceniają niecodzienny kunszt Yael i Shaya.

Yael Mer i Shay Alkalay urodzili się w tym samym, 1976 roku, w Tel Awiwie. Ich oficjalna współpraca rozpoczęła się kilka lat po tym, jak zaczęli prywatnie dzielić swoje życie, swoje myśli i swoje idee. Zainteresowania Yael Mer skupiają się przede wszystkim na zamienianiu dwuwymiarowych, płaskich materiałów w praktyczne, przestrzenne formy, gdy tymczasem Shay Alkalay jest zafascynowany tym, jak przedmioty poruszają się, funkcjonują na co dzień, "współpracują" z użytkownikiem.

Razem tworzą zespół, który nazwali Raw-Edges (surowe, nieobrobione krawędzie), którego celem jest kreowanie obiektów, jakich nikt dotąd nie widział.

Od czasu swojego dyplomowego pokazu w Royal College of Art w 2006 roku zdobyli wiele prestiżowych nagród, w tym British Council Talented Award, iF Gold Award, Dutch Design Award, Wallpaper* Design Award 2009 i Elle Decoration International Design Award. Ich prace wystawiane są w Johnson Trading Gallery w Nowym Jorku, FAT Galerie w Paryżu, Scope Art Fair w Bazylei i w galerii Rossany Orlandi w Mediolanie.

O tym, jak wysoko cenione są ich projekty świadczy także fakt, że można je oglądać na stałych wystawach najsłynniejszych muzeów sztuki nowoczesnej: MoMA w Nowym Jorku i Design Museum w Londynie. Najważniejsi producenci, tacy jak Capellini, Established & Sons i Arco wprowadzili je do swoich katalogów. Yael i Shay w swoim studio w Londynie wytwarzają unikalne egzemplarze mebli w limitowanych seriach.