Co wyniknie ze spotkania jednego z najbardziej uznanych włoskich domów mody z wytwórnią porcelany o ponad 100-letniej tradycji? Oczywiście: wyjątkowa kolekcja!

Współpraca manufaktury Rosenthal z rodzeństwem Versace rozpoczęła się na początku lat 90. XX wieku. Mediolańscy kreatorzy zdecydowali się stworzyć dla Rosenthal efektowne dekoracje designerskich upominków z porcelany. Ich projekty wzbudziły tak duże zainteresowanie, że podjęto decyzję o wprowadzeniu całej autorskiej kolekcji. Tak powstało Rosenthal meets Versace.

Zaprezentowano nową linię kolekcji Rosenthal Meets Versace

Bogata stylistyka, odważne połączenia kolorystyczne, liczne złocenia i czytelne nawiązania do aktualnych trendów ze świata mody to znaki szczególne kolekcji, które sygnowane są charakterystycznym znakiem mitycznej Meduzy. I choć trendy wnętrzarskie nie są aż tak zmienne jak te modowe to sezon jesień-zima 2022 Rosenthal otwiera feerią barw prosto z mediolańskich wybiegów.

Najbardziej znane kolekcje porcelany Rosenthal meets Versace kojarzą się z połączeniem antycznych i barokowych motywów oraz bogactwem złoceń. W najnowszych kolekcjach uwagę zwracają natomiast odważne połączenia kontrastowych barw i zabawna gra liternictwem.

W najnowszej kolekcji spod znaku Rosenthal meets Versace prym wiedzie motyw głowy antycznej Meduzy. W linii „Medusa Amplified” to właśnie ona staje się głównym elementem dekoracyjnym. Uwagę miłośników stylu włoskiego domu mody z pewnością zwrócą też elementy upominkowe, takie jak talerz dekoracyjny czy wazony, w przypadku których postawiono na kontrast kolorowych akcentów z czernią tła. Tutaj zwielokrotniony motyw Meduzy w różnych odcieniach i rozmiarach pojawia się obrócony pod różnymi kątami na czarnym tle, przypominając rozsypane szlachetne kamienie.

Autor
Kiedy design spotyka się z modą - kultowa kolekcja Rosenthal meets Versace
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...