Siedzisko Banffy przyciąga uwagę zabawną formą oraz różnorodnością wersji kolorystycznych. Projekt, choć zainspirowany zabawką dla dzieci, pozwala rozwiązywać zupełnie poważne problemy!

Aktywny stołek Banffy - rewolucyjny produkt do nowoczesnych biur!

Niemal każdy z nas zetknął się w dzieciństwie z wymagającą koordynacji i zrozumienia celu zabawką pionowy kołek, w której naszym zadaniem jest nałożenie kolorowych kręgi we właściwej kolejności - od największego do najmniejszego. W ten sposób powstaje zwężająca się ku górze wieża. Taki kształt nie przywodzi na myśl czegoś, na czym można usiąść. Ale przecież kręgi możemy nakładać inaczej. Zacząć od dużego, potem mniejsze i znowu większe. I już mamy inną formę, z mocną podstawą oraz górą, która pozwala na to, by na niej przysiąść.

Brak oparcia i zmiany kąta siedzenia sprawiają, że wszystkie stawy ciała, a w szczególności te kręgosłupa pozostają w ciągłym ruchu. Tym samym, aktywny stołek Banffy wpływa na poprawę krążenia podczas pracy.

Dwie młode projektantki - Klaudia Janikowska i Yuliya Neronskaya - nawiązując do tej zabawki z dzieciństwa zaprojektowały aktywny stołek Banffy. Siedzisko nie jest obojętne i reaguje dynamicznie na każdy nasz ruch. Podąża za nami. Osadzone na mocnej nodze odchyla się w każdym kierunku, a jego wysokość można łatwo regulować. Obniżyć, by usiąść lub podnieść, by lekko przysiąść przy nim na stojąco. Banffy pozwala więc pracować w ruchu wpisując się w koncepcję „activity based workplace”, która pomaga zmieniać nowoczesne biura na lepsze.

Klaudia Janikowska i Yuliya Neronskaya
Studentki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, brały udział w 19. edycji Programu Edukacyjno- - Profilaktycznego, którego tematem przewodnim była przestrzeń coworkingowa.
Autor
Ten stołek pozwala pracować w ruchu! Powstał z inspiracji dziecięcą zabawką
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...