Mało jest tak wszechstronnych mebli jak krzesło Baltic projektu Krystiana Kowalskiego. Ergonomiczne, wielofunkcyjne, ekologiczne. Ale co najważniejsze - nieziemsko wygodne!

Wyróżnienie must have i co potem? Krzesło Baltic 2!

Krzesło Baltic 2 jest najnowszym efektem wieloletniej współpracy marki .mdd z projektantem Krystianem Kowalskim. Designer powrócił do kultowej kolekcji, laureata tytułu must have na tegorocznym festiwalu Łódź Design, uzupełniając ją o nową wersję. Znana z poprzednich modeli forma została pozbawiona podłokietników. Krzesła dostępne są w dwóch wersjach siedziska - tapicerowanej Classic i Soft Duo z wygodną marszczoną poduchą.

Krystian Kowalski
Ukończył studia na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz projektowanie produktu w Royal College of Art w Londynie. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w studiach projektowych w Warszawie, Łodzi i Mediolanie. Współpracuje z wiodącymi producentami mebli w kraju i zagranicą. W projektowaniu dąży do inteligentnych rozwiązań nadających produktom wyrafinowany i nieoczywisty charakter.

Do obu można dobrać charakterystyczne dla serii Baltic podstawy: metalową, drewnianą i obrotową. Mnogość podstaw zapewnia krzesłom ogromne zdolności adaptacyjne, które umożliwiają zmianę ich funkcji i dopasowanie do kontekstu.

Podstawą kolekcji Baltic jest połączenie ze sobą szerokiej gamy podstaw i siedzisk, zapewniające elastyczność. W ten sposób użytkownik zyskuje możliwości wykorzystania gotowego siedzenia, od funkcjonalnego krzesła konferencyjnego, aż po wygodne miejsce odpoczynku.

Pozbawione podłokietników krzesło jest jeszcze bardziej uniwersalne. Dzięki temu Baltic 2 sprawdzi się jako element aranżacji wnętrz mieszkalnych, biurowych i publicznych, szczególnie restauracyjnych i hotelowych. Prosta forma i ponadczasowy design sprawiają, że krzesło nie podda się zmianom trendów i będzie służył przez lata. 

- Rodzina krzeseł Baltic jest komfortowa, ale nie sprawia wrażenia oderwania od życia codziennego. Jej praktyczność przekracza oczekiwania, czyniąc krzesło Baltic oczywistym wyborem podczas codziennych aktywności - mówi Krystian Kowalski.

Autor
Odkrycie polskiego designu - krzesło Baltic wyróżnione nagrodą must have
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...