Toyota C-HR powstała, aby się wyróżniać, zarówno na tle innych dostępnych na rynku crossoverów, jak i w gamie modeli marki.

Projektanci Toyoty C-HR w swojej pracy zainspirowali się dokonaniami jubilerów. Nadwozie stworzonego przez nich samochodu nawiązuje do kształtu oszlifowanego diamentu. Na nas szczególne wrażenie wywarło to, że po raz pierwszy w historii zespół odpowiedzialny za dobór materiałów zastosowanych we wnętrzu auta brał udział w projektowaniu od początku procesu.

Toyota postawiła na uzyskanie możliwie najwyższej jakości sensorycznej wnętrza. Ścisła współpraca zespołu projektantów wnętrza ze specjalistami czuwającymi nad jakością komponentów, ich teksturą, kształtem, kolorem i oświetleniem, pozwoliła stworzyć oryginalną koncepcję wystroju.

- Włożyliśmy wiele wysiłku w zaprojektowanie każdego szczegółu, aby uzyskać pełną harmonii całość. Naszym zdaniem jest to najlepszy projekt wnętrza samochodu w historii marki - powiedział Mehmet Fatih Kale, starszy inżynier ds. jakości wnętrza Toyoty, a nam nie pozostaje nic innego, jak zgodzić się z tym stwierdzeniem.