Najnowsza Klasa A Limuzyna marki Mercedes-Benz zadebiutowała w Paryżu podczas targów motoryzacyjnych, które odbyły się w dniach 4-14 października.

Kabina Klasy A została zdefiniowana na nowo. Awangardowy wystrój osiągnięto dlatego, że Mercedes-Benz przyjął zupełnie nowe podejście. Unikalna architektura kabiny to przede wszystkim zasługa deski rozdzielczej z wyjątkowo niską zabudową. Jej korpus rozciąga się od lewych do prawych drzwi bez żadnych wizualnych przerw, a wyżej umiejscowiono (opcjonalny) panoramiczny kokpit.

Purystyczny, podkreślający płaszczyzny design sprawia, że Klasa A Limuzyna jest „hot & cool” - emocjonująca i minimalistyczna zarazem.

Pod jego główną częścią znajduje się dolna sekcja, wizualnie podkreślona zastosowaniem nastrojowego oświetlenia - opcjonalnie dostępnego nawet w 64 odcieniach. To kilka razy więcej niż poprzednio! Imponuje zresztą nie tylko szeroka paleta barw, ale i wizualny efekt, jaki osiągnięto grupując różne kolory w 10 motywów tworzących awangardową iluminację z dynamiczną zmianą odcieni.

Korpus deski rozdzielczej rozciąga się od lewych do prawych drzwi bez wizualnych przerw.

Najnowsza Klasa A to pierwszy model Mercedes-Benz wyposażony w zupełnie nowy system multimedialny MBUX - Mercedes-Benz User Experience, który przy okazji otwiera kolejną epokę łączności Mercedes me. Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji ma on unikalną cechę: zdolność uczenia się. Może być personalizowany i dopasowywany do potrzeb użytkownika.

Unikalna architektura kabiny to przede wszystkim zasługa deski rozdzielczej.