Pelargonie dzięki bogatej palecie kolorów, kształtów i rozmiarów doskonale sprawdzają się nie tylko jako rośliny rabatowe i balkonowe. Pelargonie jako kwiaty cięte dają pełne pole do popisu i wiele kreatywnych możliwości ich zastosowania w bukietach, wieńcach i kompozycjach florystycznych. Feeria kolorów rozciąga się od bieli, przez różne tonacje różu, intensywnego fioletu, liliowego po żółty, łososiowy czy pomarańczowy. Dostępne są rozmaite odcienie czerwieni, a także niezliczone warianty dwukolorowe lub wzorzyste z pięknymi gradientami kolorów, paskami czy plamkami.

Pelargonie mają duże, średnie i drobne pojedyncze, półpełne lub podwójne kwiaty. Niektóre wyglądają jak motyle, inne jak gwiazdy, czasami przypominają pąki róż, hortensje czy tulipany. Są to bardzo plastyczne rośliny, dlatego fantastycznie wpisują się w różne style dekoratorskie. Wystarczy odpowiedni dobór doniczki, żeby nadać im styl boho, klasyczny, romantyczny, nowoczesny czy vintage. Eksperci z Pelargonium for Europe pokazują, jak wykorzystać cięte pelargonie w aranżacjach, które wpisują się w letnią aurę.

Wiszące dekoracje

Koniec z gołymi, nudnymi ścianami: ta kolorowa wisząca dekoracja, niczym kurtyna kwiatów z gałęzi i różnokolorowych, ciętych pelargonii w probówkach, wprowadza radosny, letni klimat i natychmiast poprawia nastrój. Jest łatwa do wykonania i doskonale sprawdza się na balkonach, tarasach oraz w pomieszczeniach.

Naturalność w trendach modowych

Naturalność obowiązuje nie tylko we wnętrzach, odgrywa również znaczącą rolę w trendach modowych i urodowych. Świeże kwiaty jako dodatki są teraz na topie. Latem dużym powodzeniem cieszą się ozdoby z pelargoniami do włosów, dekoracje nakryć głowy i torebek. Ozdoba do włosów z żywych kwiatów wzbudzi zachwyt na każdej letniej imprezie. Tę kwiatową biżuterię tworzą okazałe kwiaty pelargonii, rdest, przywrotnik, orlik i kocimiętka. Kwiaty zostały przymocowane do dużej spinki do włosów.

Na klasycznych, słomkowych kapeluszach z szerokim rondem jest mnóstwo miejsca na artystyczne, kwiatowe dekoracje. Białe pelargonie w połączeniu z pierzastymi trawami i czyśćcem przekształcają prosty, słomkowy kapelusz w oryginalny, subtelny i elegancki dodatek, który ubarwi każdą okazję, natomiast kolorowe pelargonie przywołują na myśl letnią, radosną łąkę.

Cięte pelargonie mają zastosowanie nie tylko w ozdabianiu czapek czy spinek do włosów, ale także nadają innym akcesoriom niepowtarzalny wygląd, co potwierdza projekt letniej torby na ramię.

Królewskie pelargonie

Osoby, które nie mają ogrodu lub balkonu nie muszą rezygnować z bujnie kwitnących pelargonii. Jednym z rozwiązań są królewskie pelargonie, pierwotnie uprawiane jako rośliny pokojowe, a drugim aranżacje z pelargonii ciętych. Nawet kilka łodyżek z pięknym kwiatostanem ułożonych w wazonie może stworzyć przyjemną dla oka aranżację.

Pelargonie bardzo dobrze komponują się również z innymi kwiatami, co potwierdza ten wspaniały letni bukiet z różnych odmian pelargonii, gałązek eukaliptusa, ozdobnej trawy drżączki (Briza media), astrancji, turówki wonnej i goździków.

Dekoracje z kwiatów pelargonii w ramkach

Nawet same, kolorowe kwiaty pelargonii można wykorzystać do tworzenia pięknych ozdób. Ręcznie tłoczone kwiaty i liście pelargonii w ramkach na zdjęcia to piękny pomysł na dekorację i wspaniały sposób na cieszenie się tymi kolorowymi roślinami przez cały rok.

Wskazówka: podczas prasowania upewnij się, że kwiaty zostały świeżo zerwane. Dzięki temu po wyschnięciu zachowają swój pierwotny kolor i strukturę. Szklane ramki do zdjęć z kwiatami pelargonii są piękną dekoracją ścienną. Mogą również służyć jako podstawki i uzupełniać dekorację stołu.

Kostki lodu z jadalnymi kwiatami

Kolejnym pomysłem, który z pewnością będzie hitem na letniej imprezie, są kostki lodu z jadalnymi kwiatami pelargonii. Wystarczy wlać trochę wody mineralnej na tackę do lodu, zanurzyć w niej kwiaty pelargonii i ostrożnie wstawić ją do zamrażarki. Gdy kostki lekko zastygną, należy uzupełnić wodę i włożyć ją z powrotem do zamrażarki do całkowitego zamrożenia. Gdy kostki się roztopią, kwiaty będą unosić się na powierzchni drinka. Wskazówka: do napojów zaleca się użycie organicznych, aromatycznych pelargonii pachnących.

Więcej informacji na: www.mojapelargonia.pl