Galeria Design - BWA Wrocław od 25 listopada zaprasza na wystawę typografii duetu Fontarte - Magdaleny Frankowskiej i Artura Frankowskiego.

Future Perfect, czyli dokonane w przyszłości. Tego angielskiego czasu gramatycznego używamy, by powiedzieć o czynności, która dopiero ma zostać ukończona jako naturalna konsekwencja działań tu-i-teraz. Ta idea świetnie oddaje złożony proces projektowania - wypadkową aspiracji autora, oczekiwań odbiorcy i całego szeregu okoliczności, w które uwikłana jest realizacja konceptu.

wernisaż - piątek 25 listopada 2011 roku o godz. 19.00
Galeria Design - Wrocław, ul.Świdnicka 2-4

Wystawa Magdaleny Frankowskiej i Artura Frankowskiego - duetu Fontarte, prezentuje ich projekty odwołujące się zarówno do futurystycznej przeszłości, jak i wizji ich własnego projektowania w przyszłości. Zobaczymy więc realizacje należące do wciąż otwartej i rozwijanej serii "Projektów z przyszłości", a także projekty typograficzne, w tym krojów pism, odwołujące się do odważnych i wciąż nowoczesnych w wyrazie pomysłów z czasów awangardy i modernizmu.

Będziemy mieli okazję prześledzić, jak duet Fontarte podchodzi do różnych zagadnień projektowych - tworzenia krojów pism, plakatów czy tzw. dizajn-artu. Poznamy ich twórczość, artystyczne fascynacje i zainteresowania kolekcjonerskie. Nie tylko zresztą oglądając prace, bo projektanci, planują też inne atrakcje - spotkania oraz działania efemeryczne i konceptualne. W końcu, gdy przestawimy słowa tytułu wystawy, zmienia się w przewrotne wyzwanie: Perfect Future

wystawa czynna od 25 listopada do 14 stycznia 2012 roku
kuratorka: Katarzyna Roj

źródło i zdjęcie: BWA Wrocław