Które rośliny pasują do nowoczesnego wnętrza, a które do rustykalnego? Jakie rośliny wybrać do nasłonecznionego salonu, a jakie do dużego ogrodu czy łazienki? Jakich roślin nie ustawiać w kuchni, ponieważ są trujące?

"Encyklopedia roślin domowych" to nowoczesny przewodnik, który podpowiada, jak żyć i mieszkać w otoczeniu roślin. Znajdziemy w nim opisy i zdjęcia prawie 500 gatunków roślin - od tradycyjnych po egzotyczne, od odmian tropikalnych po fascynujące rośliny soliterowe. Na 288 stronach znajdziemy 620 zdjęć i ilustracji oraz mnóstwo praktycznych przykładów i porad, jak pielęgnować rośliny.

Bujna zieleń i kolorowe kwiaty stworzą w domu przyjazną atmosferę i podkreślą styl wnętrza. W miejscu pracy wytrzymałe i łatwe w pielęgnacji rośliny, takie jak zamiokulkas, zielistka czy skrzydłokwiat, dostarczają tlenu i dadzą nam poczucie bliskości przyrody. Rośliny mięsożerne, typu muchołówka, fascynują każdego, ale nie każdy wie, że rośliny te z łatwością zadomowią się w pokoju dziecięcym.

Jak można przy zakupie rozpoznać, czy roślina jest zdrowa? Jak być pewnym, że miejsce, które wybraliśmy, jest odpowiednie? Co należy wiedzieć na temat ziemi do kwiatów, substratów, podlewania, przesadzania, rozmnażania roślin? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziemy w "Encyklopedii roślin domowych".

Cena - 129,96 zł

Więcej informacji pod tel. 22 519 77 77 lub www.digest.com.pl

źródło i zdjęcie: Reader’s Digest