Prawie 80 wyjątkowych ozdób będzie można licytować na I Aukcji Biżuterii 8 grudnia w warszawskiej Desie Unicum. Tego samego dnia odbędzie się Aukcja Prac na Papierze. To wspaniała okazja, aby na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia obdarować najbliższe osoby czymś niepowtarzalnym, przedmiotem z duszą.

Szafiry i diamenty, złoto i platyna, a do tego oryginalny wzór oraz misterne wykonanie. Słynną kolekcjonerką biżuterii była Liz Tylor - klejnoty z jej zbiorów osiągają na Zachodzie zawrotne ceny. Aby kupić szlachetną i wyjątkową biżuterię, nie trzeba jednak jechać za granicę - już 8 grudnia 2011 roku w Warszawie odbędzie się I Aukcja Biżuterii Domu Aukcyjnego Desa Unicum.

Miłośnicy pięknych ozdób będą mieli w czym wybierać. Pod młotek trafi wyjątkowa biżuteria damska - broszki, pierścionki, kolczyki, naszyjniki, a także eleganckie dodatki dla panów - zegarki, spinki do mankietów i szpilki do krawatów. Co istotne - wszystkie precjoza zostały zbadane przez ekspertów i mają certyfikaty autentyczności.

W katalogu aukcyjnym znajdziemy prawdziwe diamenty - w sensie dosłownym i w przenośni, np. XIX-wieczny kwiat-szpilkę do włosów, który po przełożeniu na inne zapięcie będzie efektowną broszką. Wykonany jest ze srebra, wysadzany rozetami diamentowymi. Cena wywoławcza - 3800 zł.

Biżuteria nowoczesna czerpie ze stylu art deco. I waśnie z tego pochodzi duża część oferty I Aukcji Biżuterii Domu Aukcyjnego Desa Unicum. Jubilerstwo lat 20. i 30. ubiegłego stulecia sięgnęło artystycznych szczytów, a prace ówczesnych złotników są dziś najbardziej poszukiwanymi wyrobami w antykwariatach. Na aukcji 8 grudnia 2011 roku będzie można kupić np. platynowy pierścionek art deco z centralnie osadzonym diamentem, otoczonym 20 diamencikami oraz wyjątkową broszę z białego złota i platyny, udekorowaną diamentami o łącznej masie około 6,00 ct. Jej cena wywoławcza to 45 000 zł.

W ofercie I Aukcji Biżuterii Domu Aukcyjnego Desa Unicum znajdują się również unikatowe przedmioty dla panów z klasą: spinki do mankietów z diamentami i szafirami z początku XX wieku (cena wywoławcza 5300 zł), złoty zegarek Calatrava Patek Philippe (cena wywoławcza 34 700 zł).

Aukcja Prac na Papierze

Zaraz po I Aukcji Biżuterii Domu Aukcyjnego Desa Unicum zapraszamy na 5 Aukcję Prac na Papierze. Podobnie jak w przypadku biżuterii, będzie to znakomita sposobność do nabycia stylowego i oryginalnego prezentu dla najbliższych.

W katalogu aukcyjnym znalazły się aż 144 obiekty autorstwa m.in. takich klasyków jak Juliusz Kossak, Rafał Malczewski, Józef Chełmoński, Mojżesz Kisling, Rajmund Kanelba i Nikifor. Wśród twórców bardziej nam współczesnych znajdziemy Zdzisława Beksińskiego, Jerzego Dudę-Gracza, Wojciecha Fangora, Stanisława Fijałkowskiego czy Jerzego Nowosielskego.

Pełna oferta aukcji prezentowana jest na stronie internetowej Desy Unicum oraz w katalogach drukowanych dostępnych we wszystkich galeriach Desy Unicum oraz w wybranych salonach prasowych.

8 grudnia 2011 roku o godz. 19
Dom Aukcyjny DESA Unicum
Warszawa, ul. Marszałkowska 34-50