Najnowszy odkurzacz automatyczny Robo.com2 marki Hoover to prawdziwa gratka i dla pań domu, i dla miłośników technologicznych gadżetów. Inteligentny odkurzacz-robot sam posprząta mieszkanie i nawet nie trzeba mu o tym przypominać.

Robo.com2 jest zupełnie samodzielny - odkurzacz uczy się rozkładu mieszkania i sam wyznacza najlepszą trasę sprzątania, wybiera odpowiednią szczotkę. Potrafi sprawnie omijać stojące na podłodze przedmioty, więc nie poobija mebli ani nie przewróci wazonu. A kiedy zacznie kończyć mu się energia, podjedzie naładować sobie akumulator, a potem wróci do pracy. Możemy zaprogramować, kiedy ma sprzątać, np. raz w tygodniu w piątek o 10, a on na pewno o tym nie zapomni.

Wygląda jak nieco większy odtwarzacz płyt CD, ale w tym niepozornym urządzeniu kryje się mnóstwo najnowocześniejszych technologii. Odkurzacz automatyczny Robo.com2 marki Hoover posługuje się nawigacją na podczerwień, wylicza optymalną trasę i dobiera program sprzątania, ma system różnego typu czujników, które chronią go przed upadkiem ze schodów i pozwalają omijać meble i inne przedmioty.

Gdy Robo.com2 wykryje przeszkodę, zmniejsza prędkość, podjeżdża możliwie blisko i zmienia kierunek, nie dotykając jej. Dodatkowy czujnik mechaniczny w przedniej części odkurzacza pomaga mu uniknąć najechania na małe lub ciemne przedmioty.  

W komplecie Robo.com2 ma dwa rodzaje szczotek - boczną do czyszczenia ścian przy podłodze i innych trudno dostępnych miejsc oraz mop do polerowania podłóg. A żeby sprzatanie było jeszcze bardziej higieniczne, odkurzacz ma bakteriobójczą lampę UV.

Choć tak skomplikowany, Robo.com2 jest bardzo prosty w obsłudze. Programowanie ułatwia wyświetlacz LCD i sterowanie dotykowe. A jeśli zechcemy, mimo wszystko, sami poodkurzać, mamy pilot zdalnego sterowania. Możemy więc sprzątać, nie ruszając się z kanapy.

Automatyczny odkurzacz Robo.com2 dostępny jest w dwóch wersjach: RBC006 (cena 1599 zł) i RBC009 (cena 1799 zł).

źródło i zdjęcia: Hoover