Seria "Jack Freak Pictures" to największy cykl obrazów, jaki Gilbert & George stworzyli w swojej dotychczasowej karierze. Według Michaela Bracewella, brytyjskiego dziennikarza i krytyka sztuki, to monumentalne w rozmiarach dzieło, składające się z tematycznych epizodów i motywów zharmonizowanych z nastrojem, podszyte jest intensywnym ładunkiem emocjonalnym.

Jednak jeden wizualny element - czerwono-biało-niebieska flaga brytyjska, nazywana "Union Jackiem", sama w sobie będąca abstrakcyjnym, geometrycznym wzorem - dominuje nad całym cyklem barwnych, a zarazem niepokojących obrazów. Krzykliwy, wręcz zabawny symbol, bezbłędnie rozpoznawalny w przestrzeni międzynarodowej, rezonuje na miriadach społeczno-kulturowych częstotliwości wraz ze wszystkimi swoimi znaczeniami, począwszy od narodowej dumy i ceremoniału po popkulturową obojętność i obywatelskie nieposłuszeństwo.

Jego historyczna i symboliczna obecność jest jednocześnie sercem i kręgosłupem cyklu "Jack Freak Pictures", projektu bombastycznego, ikonicznego, dwuznacznego i absurdalnego. Przygotowana we współpracy z Instytutem British Council wystawa, na którą złoży się 39 monumentalnych prac, zajmie całą przestrzeń ekspozycyjną CSW Łaźnia. Gilbert & George osobiście dopracowali koncept ekspozycji, dokonali wyboru prac i wykonali projekt aranżacji przestrzennej dla CSW Łaźnia.

Inicjator realizacji wystawy w CSW Łaźnia: Jadwiga Charzyńska
Koordynacja wystawy: Anna Szynwelska 
Współpraca ze strony British Council: Richard Riley, Ewa Ayton, Agnieszka Wrycza, Hanna Schlotter, Gemma Latty, Wojciech Cichoń