Dwie serie baterii firmy Deante zaprojektowane przez Pawła Hadriana i Tomasza Gawdzika zdobyły nagrody w konkursach branżowych: Dobry Design  2012 i Diamenty Meblarstwa.

Diament meblarstwa to tytuł przyznawany polskim produktom, które zaskakują ciekawym wzornictwem i oryginalnością. W kategorii Przestrzeń łazienkowa największe uznanie jury zdobyła seria baterii Elipsa zaprojektowana przez Pawła Hadriana i Tomasza Gawdzika dla firmy Deante.

Uwagę zwraca niekonwencjonalny, przypominający podkowę kształt wylewek baterii wannowej i natryskowej z tej kolekcji.
Wszystkie baterie Elipsa mają opływowe kształty, ale ich nowatorstwo to nie tylko przyciągający wzrok design. Równie wyrafinowane są zastosowane rozwiazania techniczne.

Z kolei seria baterii Minimal firmy Deante - równiez zaprojektoweana przez duet Hadrian i Gawdzik, została uhonorowana tytułem Dobry Design 2012. Eksperci docenili minimalistyczny design, który sprawia, że baterie z powodzeniem wpisują się w ideę "mniej znaczy więcej" i wyróżniają się funkcjonalnością i estetyką.

- Nasze produkty to efekt realizacji autorskich pomysłów. Stawiamy na najwyższą jakość, ale przede wszystkim inwestujemy w oryginalność, promując przy tym młodych twórców - mówi Krzysztof Kuczmański, zastępca kierownika marketingu Deante. - Z powodzeniem startujac w konkursach, pokazujemy, że rodzimi artyści są bardzo zdolni i równie kreatywni, jak zagraniczni. Promocja polskiego wzornictwa pomaga nie tylko naszej firmie, lecz także młodym projektantom i całej branży wnętrzarskiej.

źródło i zdjęcia: Deante