Jakie kolory będą najmodniejsze w 2012 roku? Na prośbę PARA Paints na to pytanie odpowiedzieli znani i cenieni kanadyjscy designerzy i projektanci wnętrz.

Eksperci PARA Paints - kanadyjskiego producenta farb - zapowiadają, że w 2012 roku we wnętrzach królować będą szarości, pomarańcze, beże i złoto. Aby ułatwić nam aranżację modnych wnętrz, przygotowali także 4 gotowe zestawy kolorystyczne. Z ich pomocą, łącząc kolory i odcienie, dobierając barwy ścian i dodatków, możemy być pewni, że stworzymy spójną i efektywną aranżację wnętrza.

Proponowane przez PARA Paints trendy kolorystyczne to podróż po świecie nowoczesnych technologii, oszałamiających metropolii, barwnego Orientu i sielskich krajobrazów.

Trendy kolorystyczne 2012 - Paleta PARA DigitalPaleta PARA Digital - przygotowana przez Glenna Dixona z myślą o nowoczesnych wnętrzach. To dynamiczne, inspirowane nowoczesnymi technologiami połączenie
szarości, czerni, różu oraz czerwieni. Wiodącymi kolorami palety PARA Digital są ponadczasowe i eleganckie szarości: delikatny "Czas na Śpiew" i nieco ciemniejsza "Noc Glamour". Na ich tle znakomicie wyglądają dodatki w intensywnych, kontrastowych kolorach.

Trendy kolorystyczne 2012 - Paleta PARA UrbanagePaleta PARA Urbanage - zestawienie kolorów inspirowane architekturą i zabytkami miast z bogatą historią, wyrafinowane i eleganckie. Do klasycznego mieszczańskiego wnętrza Ambrose Price - ceniony kanadyjski projektant wnętrz - proponuje jasne, pięknie odbijające światło odcienie "Kremowa mgła ze Śniadania u Tiffaniego" oraz "Szary krajobraz miasta". Kolory te doskonale komponują się z delikatnymi pastelami dodatków.

Trendy kolorystyczne 2012 - Paleta PARA RhytmPaleta PARA Rhythm - zaskakująca różnorodnością jak współczesne, wielokulturowe metropolie i dalekie podróże do egzotycznych krajów propozycja kanadyjskiego projektanta wnętrz, Marca Atiyolila. Dominują w niej ciepłe i optymistyczne barwy: "Słodki i soczysty Pomarańcz" i "Zabawny Pomarańcz". Oryginalności i orientalnego charakteru wnętrzu dodają odważne połączenia kolorystyczne z żółcią, fioletem i różem.

Trendy kolorystyczne 2012 - Paleta PARA InhalePaleta PARA Inhale - kojąca, inspirowana naturą i wakacjami na wsi. Uspokajające beże "Przepyszna brzoskwinia" i "Zamglony beż" to propozycja Elizabeth Wharnsby do klasycznych, naturalnych i rustykalnych wnętrz. Stonowane beże w połączeniu z delikatną złocistą żółcią i ciepłym pozwolą wypocząć i zregenerować siły.

Farby PARA kupić można w salonach wnętrz Dekorian oraz w autoryzowanych studiach farb PARA.

źródło i zdjęcia: Para Paints