Poznańska galeria ARTYKWARIAT przygotowała wystawę porcelany z wytwórni Rosenthal zatytułowaną "Rosenthal Kuns(z)t". Nadrzędną ideą wydarzenia jest ukazanie tradycji manufaktury Rosenthal od początku jej istnienia do dziś.

Fenomen firmy Rosenthal polega nie tylko w wysokiej jakości przedmiotów, ale przede wszystkim na współpracy z najwybitniejszymi artystami, takimi jak Henry van der Velde, Walter Gropius, Constantin Holzer-Defanti, Salvador Dali, Andy Warhol, Patricia Urquiola czy Versace. Na wystawie prezentowane są obiekty stworzone na przełomie XIX i XX wieku: malowane i biskwitowe figury, unikatowe filiżanki i kolekcjonerskie serwisy śniadaniowe. Ponad stuletnim przedmiotom towarzyszą współczesne wyroby Rosenthala, jak m.in. nowa, niepokazywana dotąd linia serwisów, ozdobne plakiety i - ukazująca przemiany we wzornictwie - kolekcja porcelanowych dzbanków.

Wystawa przygotowana została we współpracy z Andrzejem Kareńskim-Tschurl - konsulem honorowym Republiki Federalnej Niemiec - generalnym dystrybutorem firmy Rosenthal i firmy Kartell w Polsce. Wśród prezentowanych obiektów znajdują się przede wszystkim przedmioty z kolekcji galerii ARTYKWARIAT, ale także ze zbiorów Vladimira Malakhova - wybitnego tancerza baletowego, Jana Stanisława Witkiewicza - autora wielu publikacji m.in. poświęconych porcelanowym figurom, Andrzeja Kareńskiego-Tschurl i innych kolekcjonerów.

W ramach cyklu "Spotkania ze sztuką" w galerii odbywają się zajęcia dla dzieci i młodzieży w formie warsztatów plastycznych i teoretycznych, tym razem poświęcone są historii i tradycji produkcji porcelany w manufakturze Rosenthala.